2024. aasta esimesteks pokkerimeistriteks krooniti Siim Suviste ja Mauri Dorbek

Esileht » 2024. aasta esimesteks pokkerimeistriteks krooniti Siim Suviste ja Mauri Dorbek

16. märtsil jagati välja 2 Eesti meistritiitlit pokkeris. Heads-up formaadi võitjaks krooniti Siim Suviste, 6-max meistritiitli vormistas endale Mauri Dorbek.

250-eurose osalustasuga Heads-up turniirist võttis osa 34 mängijat. Heitlus käis play-off süsteemis mees-mehe vastu, mis tähendas seda, et iga paari võitja pääses edasi järgmisesse ringi, kaotaja aga langes edasisest konkurentsist välja. Turniir algas kahe avapäevaga, mille jooksul selgitati välja need neli, kes jätkasid finaalpäeval tiitliheitlust.

Avapäevade kõige pingelisemad duellid peeti kaheksandikfinaalis Robin Valtingu ja Siim Silver Salumaa ning veerandfinaalis Rikard Relanderi ja Henri Käsperi vahel. Mõlemad vastasseisud vältasid üle kahe tunni ning lõppesid alles siis, kui pimepanused ulatusid viiendikuni keskmisest punktisummast.

Ülemisest tabelipoolest pääsesid poolfinaali Rikard Relander ja Martin Piik, alumisest aga Georgi Abuladze ning Siim Suviste. Esimese poolfinaali alguses oli domineerivamaks pooleks Relander, kuid Piigil õnnestus seis võrdsustada ning duelli lõppfaasis agressiivse mänguga kaalukauss enda kasuks kallutada. Teist poolfinaali dikteeris seevastu kindlalt Suviste, kes ei jätnud mängu järel küll mainimata, et ka tema kaardijooks oli erakordselt hea.

Finaalis olid omad võimalused mõlemal ning otsustavaks kujunes jaotus, kus nii Piik kui Suviste panid kõik oma punktid mängu enne ühiste kaartide avamist. Kuigi Pikk juhtis selgelt üheksate paariga ässa ja kahe vastu, avati lauas talle saatuslik äss. Piigil jäi küll natuke punkte alles, kuid paraku ei õnnestunud tal sellega enam mängu tagasi tulla.

Suviste tuli Eesti meistriks esmakordselt. Võiduga kaasnes 2500 eurot auhinnaraha, teiseks tulnud Piik teenis 1476 ning kolmandat kohta jaganud Abuladze ja Relander kumbki 850 eurot. Veerandfinaalides kaotanud pidid seevastu leppima 400-eurose preemiaga.

Siim Suviste ja Martin Piik

Pildil Siim Suviste ja Martin Piik

Mauri Dorbek võitis turniiripokkeris oma karjääri neljanda Eesti meistritiitli

1000-eurose osalustasuga 6-max parimaks osutus võistlust algusest lõpuni juhtinud Mauri Dorbek, kes teenis oma karjääri neljanda meistritiitli.

Turniirist võttis osa 27 mängijat, kellest koguni 15 kasutas ka ühekordse korduva sisseostu (re-entry) võimalust. Tegemist oli tõeliselt tugevatasemelise võistlusega, sest sellest võttis osa suurem osa Eesti live-mängijate paremikust, kellele pakkusid konkurentsi maailma absoluutsesse eliiti kuuluvad online-profid Markkos Ladev, Taisto Janter ja Priit Parmasto.

Avapäeva kindla liidrina lõpetanud Dorbek valitses täielikult ka finaallauda ega andnud oma vastastele vähimatki võimalust. Juba 2009. aastal Eesti meistrivõistluste (EMV) põhiturniiri võitnud Dorbek tuli Eesti meistriks neljandat korda ning teenis 12 500 eurot auhinnaraha. Sarnaselt mõned tunnid varem lõppenud NLH heads-up turniirile saavutas teise koha Martin Piik (8250 eurot), kolmanda aga Sander Leigri (5800 eurot).

„Turniir oli väga hea ülesehitusega ning uus mängukoht väga sobiv sellisel tasemel ürituste läbiviimiseks,“ kiitis Dorbek pärast võitu. „Kaart pidas algusest lõpuni ning võin tervikuna ka oma mänguga rahule jääda. Tavaliselt kipuvad ikka mingid kriisid sisse tulema, kuid seekord olin tõesti liider algusest lõpuni ning kaasaelajate toest oli samuti palju abi,“ tundis Dorbek heameelt.

Dorbek on ettevõtjast harrastaja, kes mänginud turniiripokkerit üle 20 aasta. „Usun, et pokker jääb mu ellu ka edaspidi. See võimaldab kohtuda lahedate inimestega, reisida ning võitlustahe teeb samuti asja huvitavaks. Üritan ikka kõige olulisematel Eestis toimuvatel turniiridel kohal olla ning vahel võistelda ka maailma suurimatel pokkerifestivalidel,“ lõpetas Dorbek.

Järgmine Eesti meister selgub 250 € 8-Game turniiril, mis algab kolmapäeval, 20. märtsil kell 18:00 Chesterfield Poker Clubis.

2010. aasta märtsis asutatud ning Rahvusvahelise Võistluspokkeri Föderatsiooni (IMPF) liikmete hulka kuuluv enam kui 600 liikmega ETPF ühendab nii üle Eesti tegutsevaid ametlikke pokkeriklubisid kui eraisikutest pokkerisõpru. ETPF viib läbi live- ja online-pokkeri Eesti meistrivõistlusi, korraldab aasta parimate valimist, klubide karikavõistlust ning mitmesuguseid meelelahutuslikke üritusi. ETPF-i tegevust toetavad Jokker.ee, Win TV, Unibet, Optibet ja Coolbet.

Fotode autor: Meelis Vist

Uued kasiinod
5.0 hinnang
Epicbet: €300 pärisraha boonus
4.8 hinnang
Red Dice: 200% kuni €1000 boonus + cashback
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.8 hinnang
Slotti: 100% kuni €100 boonus
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub