Vastutustundlik mängimine

Esileht » Vastutustundlik mängimine

Vastutustundlik mängimine

Vastutustundlik mängimine on suhteliselt uus teema, sest Eestis on internetikasiinode ajalugu suhteliselt lühike. Mujal maailmas on muidugi selles valdkonnas juba palju ära tehtud ning tegelikult on ka meil hakanud välja kujunema igati viisakas tugistruktuuride süsteem. 

Operaatorid on hakanud aina enam tähelepanu pöörama mitte ainult oma kasumi maksimeerimisele vaid just mängijate heaolu saavutamisele. 

Miks on vastutustundlik mängimine oluline?

Mängija seisukohast pole siin mingit küsimustki. Kui teha panuseid kasiinos, spordis või pokkeris ilma mingi süsteemita, siis varem või hiljem saab raha otsa ning võib-olla kulutad isegi rohkem, kui esialgu plaanisid.

Kas vastutustundlik mängimine on oluline ka mängude pakkujale? Pole kahtlust, et seda see on. Eestis on meie väikse turu kohta juba väga palju online kasiinosid ning usaldus ja turvalisus on saamas võtmekohaks, mille põhjal sobivat mängukohta valitakse. 

Kuidas tagatakse turvaline mängimine?

Kas teadsid, et Eestis on online kasiino, pokker ja spordiennustus täiesti legaalne tegevus? Tegelikult ei ole see sugugi tavaline. Meie riik on näinud palju vaeva, et välja töötada detailsed juhised operaatoritele ja hasartmänguseadused. Eestis tegevusloa saamine polegi nii lihtne, sest täitma peab hulga nõudmisi enne, kui üldse pärisraha peale panuste tegemist pakkuma saab hakata.

Kui oled kokku puutunud online kasiinodes mängimisega või silmanud reklaame tänavapildis, ehk oled pannud tähele, et igal pool on hoiatused selle kohta, et hasartmängud pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Lihtne tõde, aga kipub vahel ununema. 

Operaatoritel on kohustus kõigi mängijate jaoks teha lihtsaks võimalus seada oma mängijakontole limiitide panemise võimalus. See tähendab siis piirang mingi perioodi jooksul tehtavate sissemaksetele, panustele või mängimise ajaline piirang. 

Eestis on ka täiesti toimiv hasartmängu nõustamise abiliin, kus vajadusel saab tuge igal ajal ja täiesti tasuta.  Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskusega saab ühendust telefonil 15410 või e-maili aadressil info@15410.ee. Infot sõltuvusprobleemide kohta leiab ka HNK kodulehelt.

Mida saab ise ära teha? 

Kui tead, et kipud asjadega kergesti liialdama, siis võib-olla ei ole hasartmängud üldse sinu jaoks. Sellest ka nimetus “hasartmängud”, sest nii slotid, live kasiino lauad ja ka spordiennustus tekitavad tugevaid emotsioone ning loovad ettekujutuse, et võiksid võita palju raha. 

Eestis pakutakse võimalust seada omale täielik õnnemängude mängimise piirang. Seda saad teha Maksu-ja Tolliameti veebilehel. Kasiinokeeldu on võimalik seadistada alates 6 kuust kuni 36 kuuni.

Kui otsustad hasartmänge siiski proovida pole muud, kui mõtle välja enda eelarve ja leia endale sobivad mängud. Igal juhul on tagatud mõnus elamus ja ajaviide, kuid ühegi asjaga ei maksa liialdada. 

Enne mängima hakkamist pakuvad mitmed operaatorid võimalust teha ka enesetest, mis annab aimu, miliist tüüpi mängija oled ning kuidas on üldse Sinu suhted kasiinos mängimisega. 

Mängupiirangud

Kõige lihtsam ja mugavam võimalus vastutustundlikult mängida on peale konto loomist seada oma kontole sissemakse limiit, panustamise limiit ja/või ajaline mängupiirang.

Leiame, et ainuke viis raha peale mängida on teha seda mingites raamides. Keegi meist pole nii tugev, et suudaks just siis lõpetada, kui asjad kõige huvitavamaks lähevad. 

Oleme näinud lugematult hulgal mängijaid, kes seavadki omale näiteks 100 eurot sissemakse limiidi kuus ja on sellega väga rahul. 100 eurot kuus meelelahutuse peale kulutada ei ole teab mis palju, see raha kulub niikuinii ära ning kui kaotad ei hakka see segama igapäevaelu negatiivselt. Boonuseks on see, et võid ju ka alati võita. 

Sissemakse-, panustamise- ja muude limiitide korral on konks selles, et sa ei saa seda igal ajal suurendada või tühistada. Näiteks kui otsustad teha väikese pausi ja võtta mängimisest puhkust, siis saad konto külmutada. Enne mängijakonto uuesti avamist rakendub 7 päevane ooteperiood.

Sama kehtib mistahes teise limiidi puhul – enne selle eemaldamist rakendub lühike ooteaeg, vastasel juhul poleks piirangul mingit praktilist väärtust. 

Kokkuvõte

Vastutustundlik mängimine on teema, millest on lihtne mööda vaadata. Varem või hiljem muutub see siiski aktuaalseks iga sagedasema kasiinokülastaja jaoks. Kirevad värvid, visuaal-ja heliefektid ajavad meil pea sassi ja raske on pead külmana hoida. 

Kindlasti pane paika oma mängu eelarve juba enne mängima hakkamist ja siis võid juba rahulikult mänge nautida.

Populaarsed Eesti kasiinod
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid
5.0 hinnang
Betsafe: 100 tasuta spinni või €100 tasuta panus
4.8 hinnang
ProntoBet: 200% kuni €1000 boonus + cashback