Eesmärgid, väljakutsed, panused, investeeringud

Esileht » Eesmärgid, väljakutsed, panused, investeeringud

Pokker on küll selle blogi üks keskmeid ja olulisi teemasid, aga mitte sugugi peamine. Eesmärk on ikkagi mitmekülgelt põnevat, edukat, väljakutsete rohket ja meeleolukat elu elada. Et tekiks mälestusväärseid sündmuseid, seikluseid ja lugusid. Pokker on lihtsalt üks väljundeid ja väljakutseid. Raha teenimise võimalus pokkerist on tore pluss, aga sugugi mitte peamine. Mitmekülgselt end arendades, teostades ja väljakutseid seades teemegi elu põnevamaks, elamisväärseks.

Näiteks erialasele arengule aastas 100-200h ja €100-200 eurot raamatute, koolituste, erialaste ürituste näol annab olematu riskiga vägagi hea tootluse. Aastateenistus pigem kasvab tuhandetes ja jääb iga aasta sellise 10x dividende(!!!) tooma, aga kui paljud meist seda reaalselt teevad? Just, 10x iga-aastane dividend, mis investeeringult veel 10x dividende saad ja mis Sind kriisikindlamaks teevad? Ja siiski vähesed teevad seda, kuigi on täielik nobrainer kui nii vaadata, isegi kohustuslik. Viie tunni reegel ehk nädalas 5h erialasele arengule panustades annab enda teenistust ja taset tõsta mõne aastaga vägagi oluliselt, rahvusvahelisel tasemel tegijaks saada. Endal tuli ära nii pokkeris omal ajal kui ka investeerimises, noh… vähemalt nähtavaks tegelaseks jõudsin! Vahepeal tundus, et ka tulemusi oli, loeme ka neid tibusid ka pigem millalgi hiljem. Kindlasti kavatsen jätkata ja uutes väljakutsetes vähemalt tipu lähedale jõuda, sest see on äge nii väljakutse ja arenguvõimalusena kui ka rahaliselt. Erialane eneseteostus on mulle kohustuslik.

Dr Gurneri Twitterist väga asjalik kraam neile, kes ka suuri saavutusi teha tahavad. Tema uudiskiri on ainuke minu igakuiselt tarbitav tasuline sisu. Teda on võrreldud Wendy Rhoades’iga sarjast “Billions.”

Ka tervislikult toitumine, tervislik elustiil, regulaarne trenn annavad kõik olematu riski ja olematu rahakuluga kasulikke tulemusi, aga ikkagi on meist enamusel nendega suuremaid või väiksemaid raskuseid, vähemalt alustades. Sain ise siin just 38, enam ei saa 28 aastase enda kombel ainult tööd ja pulli teha, need teemad on muutumas järjest olulisemaks. Mingiks tipptegijaks nendega saada ei plaani, fookus on mujal, pigem teen neis selle 20% tegevusi ja ajakulu, mis 80% tulemustest toovad. Selline 2-3x nädalas trenn ja mõistlik toitumine, iganädalase peo asemel võib-olla korra kuus või kvartalis lipsu, enda puhul pigem pusa lõdvaks laskmine on täiesti piisav. On juba pulli tehtud ka.

Networkimine, eesti keeles vist võrgustumine, tutvusringkonna teadlik arendamine on samuti olematu kuluga kasulik tegevus ja ka arendatav oskus. Enda valdkonna või miks mitte ka pokkeriüritustel suhtlemine annab lühikese ajaga vägagi huvitava tutvusringkonna. Osadelt õpid ise, osadele jagad teadmisi, niisamagi huvitav ja kasulik erinevate inimestega suhelda. Osadega saab jälle sellist kino ja seiklusi, et ei kannata siia kirjutadagi ja pokker on selle koha pealt kindlasti üks parimaid võimalusi! Väga tõsi on ka see, et oleme enda 5 parima sõbra nägu, enda suhtlusringkond mõjutab oluliselt enda harjumusi, maailmavaadet, tegevusi, kas aitab edule kaasa või hoiab meid tagasi. Investeerimisürradel sai tihti ka üle 100 inimesega räägitud mitme päeva jooksul kasvõi põgusalt, Lõhmuselt või Villigult küsimusi küsida, samuti on need head võimalused valdkonna sõbrad-tuttavad enamuses üle kaeda ja mõni sõna juttu puhuda. Suurema ja mitmekülgsema tutvusringkonna pealt on võimalik alati ka erinevate elualade inimestel varrukast kinni võtta ja nõu küsida. Üksi jõuab kiiremini, koos jõuab kaugemale!

Investeerimisega koostoimes erialase ülestöötamisega annab ka küllaltki väikse ajakuluga jõukust kasvatada nagu ka tuhandete eestlaste, sealhulgas enamuse investeerimisblogijate tulemustest näha. Paned säästumäära paika näiteks 10-30%, ostad mingi regulaarsusega indekseid, võlakirju, kinnisvara või mis iganes varaklassid endale meeldivad ja hammas peale hakkab ja paned liitintressi lumepalli enda kasuks tööle. Minu tulemused siin olulised pole, ma võtsingi seda täiskohaga rohkem ettevõtluse masti väljakutsena ja sellise 20-30 startupi puhul oligi ka kehvem stsenaarium tõenäoline nagu ka liiga väikse bankrolliga pokkeris toimetamisel isegi parimate oskuste puhul. Näiteks aktsiaindeksid on siiski sellise 10% lähedase tootluse andnud pikas perspektiivis, kehval ajal kehvemini, heal ajal paremini üle 100 aastase ajaloo peale ja ajakulu on nendega olematu, teadmisi pole eriti vaja ja väga hajutatult saab nii toimetada.

Otsisin Ükssarvikut, sain ühe Sarviku. Läheb teinekord ka nii! ja ka see on okei

Näiteks hirmude ületamine annab ka elule ja edule väga palju juurde. Minu ühed suurimad hirmud olid kõrguse kartus ja avalik esinemine. Mõlemal puhul võtsin sarvist kinni. Esimese puhul Türisalu pangalt laskumisest, Teletorni servalkõnnist kuni tandem langevarjuhüppeni tegin samm-sammult tegevusi, millega sain selle suuresti ületatud. Sundisin ennast ka avalikult esinema investeerimisürradel, kui sisu tead, kõne pidamist õpid, kodus mõne korra üksi või ka kellegi ees läbi harjutad, siis ka see on täiesti tehtav. Hiljem sai ka mitmesaja pealise publiku ees räägitud ja saal naerma pandud (ning mitte ainult enda üle!) Niimoodi hirmude ületamisega võtad ka endalt selliseid endale seatud piire üle. Ise olemegi enda kõige suurim piiraja, vastane ja nii hirme ületades ja eesmärkide poole liikudes annab enda saavutusvõimet väga oluliselt arendada.

Endale seatud piirangutest rääkides, siis liiga madalad või keskmised eesmärgid on üks koht, kus hoiame end kõige rohkem tagasi. Enda tulemused on alati funktsioon eesmärkidest, plaanist, sisse pandud tegevustest, vähestel õnnestub eesmärke suurelt ületada ja ka siis tänu plaanile. Tasub kõrgele sihtida, sest tegelikult kõrgete sihtide puhul on konkurents isegi palju väiksem tihti! Näiteks tipp jalgpalluriks, popstaariks, kirurgiks, advokaadiks või tipp arendajaks tahab saada tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid inimesi kasvõi tillukeses Eestis ja konkurents on väga tihe, päris tippu jõuavad vähesed, osades valdkondades nagu jalgpall ja popstaarid ka selline keskmine tegelane pigem tuleb vaevu ots-otsaga kokku. Samas paljudes valdkondades eriti nii tillukeses kohas nagu Eesti mitmetes valdkondades on ettevõtjana konkurents väga hõre, väga vähesed sihivad päriselt sellist €5m+ jõukust ja toimetavad selle nimel. Ja olgu öeldud, et ei hinda sugugi inimest sissetuleku järgi, täiesti ükskõik, kui inimene ise on rahul, on kõik super. Kui aga võib-olla ei ole rahul ja tahaks rohkemat, tasub motiveerivad eesmärgid seada, plaan ja tegevused paika panna, selles suunas arenema ja tegutsema hakata. Hea teenistuse ja potentsiaaliga valdkondades eneseareng on muidugi ikkagi väga äge ja tasuv teekond ja annab ka selle pealt ettevõtlusesse edasi liikuda, võib-olla ka mõne oskuse juurde õppides kui ambitsiooni on. Head tegijad ongi sellised “vallandamatud,” lahkuvad omadel tingimustel ja kõik võimalused on valla, tipptegijaid otsivad väga paljud ettevõtted ka halval ajal. Samas mitme oskuse ristumiskohal ettevõtja või ka väike-osanikuna on korraliku tegijana kõik võimalused ka päris jõukusele alus panna. Ja kui ka esimesel korral välja ei tule, saab alati sammukese tagasi astuda erialase eneseteostuse peale, ei ole sugugi nii kõrge riskiga nagu enamus arvavad tegelikult selline suurema jõukuse sihtimine. Ise siin katsetasingi järgmise väljakutsena erinevaid asju, polnud probleemi ka kannapööret teha kui nägin, et tupiktee või pole päris selle potentsiaali ja edasiliikumise kiirusega nagu tahaks. Leidsin ühe tubli ettevõtte, millel asjad sujuvad kenasti, aga enda oskuste-teadmistega võiks aidata veelgi potentsiaali avada, loodetavasti ka oluliselt suuremalt. Praegu toimetan prooviperioodil, aga kui eesmärke täidan, kõikidele osapooltele koostöö meeldiv on jne, siis võib ka taevas piiriks olla. Eks näis, võib-olla ei tule midagi välja, võib-olla tuleb midagi ägedat.

Panustamine kui täisväärtuslikule ja mitmekülgsele elule ja edule oluliselt juurde andev tegevus.

Võrreldes ülaltoodud enesearenguga, siis teisest küljest suuri kindlaid võite ongi elus vähe. Õppida positiivse ootusega otsuseid ja panuseid tegema kas näiteks pokkeris, ettevõtluses või ka Tinderis, linna peal atraktiivsele kaaslase kandidaadile lähenedes. Viipad 100 korda paremale, saad 10-30 matchi kellest siis mõnega vestlust alustada või teed 100 müügikõnet ja saad 1-3 klienti, see aeg ja madal võidumäär võib sõltuvalt valdkonnast ikkagi vägagi piisav olla ja eks võidumäära annab ka õppimisega kasvatada oluliselt. Amazon, Google ja Bolt ka maja sees investeerivad kümnetesse uutesse toodetesse ja ärisuundadesse iga aasta, millest siis mõni üksik rohkem lendu läheb ja millele siis nii raha kui talenti raketikütuseks peale kallata, et suurema eduni viia. Tihti ei peagi iga kord võitma kui võimaliku võidu suurus seda kompenseerib. Tähtis pole, mitu korda EI saad või käpuli kukud, tähtis on palju püsti tõused ja palju õpid, ikka naeratades edasi paned.

Vastutustundlikult ja targalt panustamine, kalkuleeritud riski võtmise õppimine eelarve piirides on ainult tervislik ja täisväärtusliku elu mõistlik osa, annab elule ja edule laiemalt juurde. Olgu siis nii rahaliselt kui ajaliselt, mõlemaid annab mingi maani teise vastu vahetada. Ettevõtluses, karjääris, pokkeris suhetes, pea kõigis väljakutsetes.

Neid kõiki tegevusi võib vaadata ka panustena, peab ikkagi kas aega, vaeva või raha mängu panema, tihti neist mitut või kõiki ja tulemus pole eriti alustades sugugi kindel. Paljud meist on trenni või dieedi pooleli jätnud. Uusaasta lubadused ongi selline poolkõvaga hurraaga peale lendamine, nii ei saagi ei voodis ega eesmärkide mõttes midagi välja tulla..

I like big bets and I can not lie!

Pokker ongi niimoodi väga äge mäng väga mitmes mõttes ja nagu Annie Duke enda “Panustes mõtlemine” raamatus kirjutas, siis elu on palju rohkem pokker kui male. Kogu info pole teada, on erinevate tõenäosustega juhuslikud tulemused. Õnne osakaal on reaalne. Õpid oskuste kvaliteeti tulemuste kvaliteedist eristama, kalkuleeritud positiivse ootusega otsuseid ja riske võtma, saad variatsioonist ja halvast jooksust, piisava eelarve suurusest, õnne ja juhuslikkuse osakaalust ja kõigest kaasnevast paremini aru, mindset karastub. Enamasti ka investorid olles mitmekümne hea investeeringu vahel hajutanud ei oska alguses ära öelda, milline toob 5 või 10 aasta pärast parima tulemuse, tihti juhtub see ka alguses teadmata põhjustel. Pokkerit okeil tasemel eelarve piires õppida mängima annab kindlasti hea põhja, mille pealt näiteks mingi hetk karjääris ka palju lihtsam on teha hüpet ettevõtlusesse, kas siis üksi või hea pundi koosseisus.

Eks endal siin pokkeri kajastamine ka on osa suuremast plaanist ja erialasest väljakutsest. Mingid asjad vaikselt susisevad, edenevad. Olgu see siis väikseks vihjeks, et põhitegevus saab olema ka sellega seotud, küll veidi teises rollis. Küll tuleb ka uudiseid kui aeg küps.

Erinevaid rahalisi bette, panuseid ja flippe on ka aastate jooksul tehtud küll ja veel. Pokkerimängijate seas on popp flipata näiteks joogi ja restoarvete peale. Mitmekesi flippamiseks kasutame Chwazi äppi, kuhu osalejad panevad siis näpu(d) peale. Nii saavad ka erinevate summadega osalejad osaleda, kui kahel oli arve €20 ja ühel €40, siis kaks esimest panevad ühe näpu ja üks kaks näppu, kelle peale jääb, siis maksab. Fun võimalus sõpradega flipata ilma majale maksmata, aeg-ajalt soodsalt väljas käia, vahest ka pundile välja käristada. Näiteks oleme ka ruleti satikaid teinud laivis, €10k highrollerile EPT’l. Kolm kutti panevad igaüks korraga kokku lepitud numbrile sota peale ja kui ära tuleb, siis kokkulepitud mängija mängib turniiri, kõigil vastav osalus. Pole veel ära tulnud selline bet… Ilmselgelt nii ühele numbrile panustamine on päris long shot ka, aga selline 2,7% rakega ühe jaotuse hüper “satelliit” on päris aja- ja kuluefektiivne tegelikult! Igasuguseid kaalu ja alkovaba perioodi bette on vist enamus pokkerimängijaid teinud. Eks nende puhul peab ka sisemine motivatsioon ja plaan paigas olema, kasulikud alternatiivid paigas. Muidu läheb nagu mul kunagi ammu Septembris ei joo heategevusbetiga, mis oli ka tolle hetke rahavoo kohta liiga väike €300, et juba kolmandal päeval mõtlesin, hea eesmärgi nimel võib! Ja sai vajutatud! Hiljuti tuli ära üks sõpradega €5k bet LHV aktsiahinna peale, ma siis panustasin allapoole liikumisele. Sarnane €2k bet on järgmiseks 12 kuuks ka seatud juba. Enamus selliseid olen siiski aegade jooksul kaotanud, tees on pigem õige olnud, aga ajaaken liiga lühike või jääb liikumise ulatusest veidi puudu. Okei võimalus hedge’ida ehk halva tulemuse vastu kindlustada nii kui endal on veidi ettevaatlikum nägemus, ega siin Eestis languse peale kohalike varade suhtes peabki ise vastaspoole leidma ja kokku leppima, siin shortimist, put’e jms kraami maaklerid ei paku, kohalik turg ei võimaldagi vist.

Igatahes selliseid erinevaid tegevusi, mis aega, vaeva ja võib-olla ka rahalist investeeringut veidi võtavad, on päris palju, mis elukvaliteedile võivad ka oluliselt juurde anda. Vägagi erinevate tõenäosuste ja riskiastmetega, kõigile midagi. Jänkud šhampi ei joo. Pigem täitsa tasub neid õppida enda edu ja elu huvitavamaks, mitmekülgselt elamisväärsemaks tegemiseks tööle panema.

One Reply to “Eesmärgid, väljakutsed, panused, investeeringud”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid
5.0 hinnang
Betsafe: 100 tasuta spinni või €100 tasuta panus
4.8 hinnang
ProntoBet: 200% kuni €1000 boonus + cashback