Kingsi kokkuvõte, auguring ja miks eestlastel kehvasti läks?

Esileht » Kingsi kokkuvõte, auguring ja miks eestlastel kehvasti läks?

Auguring! Kõik turnad Kingsil auku! Auk on auk! auk pole tingimata halb koht kus olla! Kui oled 2 milli augus, siis 2k lisaks ei ole mingi näitaja! Tildist oli asi kaugel, enam absull ei häiri, kommiraha.

Kas sai piisavalt Onu Heino augunalju tehtud? Võiks veel? Tõmbame pigem piiri siin. Nüüd ongi küss, kas sometimes lose always win ehk äkki tuli ka mingeid õppetunde või rumalat parandab vaid haud, loll ei õpi ka oma vigadest? Vanarahval oli selliseid tarku väljendeid omajagu, aga nagu eile sai arutatud lauas, et kui nad nii targad olid, miks nad siis ikkagi orjad olid, mitte ise lõpubossid? Ei ole ju too soon ka selliseid nalju teha, selliseid küsimusi küsida, iidne ajalugu ju!

Tegelikult oli täiesti mängitav, enamus turnadel sain ikka 3-5x algstäki peale ja siis keskelt alates virelemine ja ikaldus, täiesti standard kohad aia taha.

Näiteks €1,1k Põhiturniiril sain teise päeva ja seal üle 100k stäki peale, aga ikkagi 3betitud potis ‘ga sain boardil riveril sisse teise setiga. Flopi kolmekesi lihtsalt ck-callisin esimesena peale 3bettijat, turn ck-ck, riveril olen megarõõmus sisimas ja panen väikse blokkerbeti, et ka mastiga raiseks vastane. Tõstabki mind üle All ini ja snäpcallin, aga taas vastas ehk top set. Pole midagi teha sellises spotis. Oleks endal bluffisem imidž olnud, oleks pigem ise seal riveril suuremalt uhanud, aga sellises pulss laes hetkel tundus okei liin enda veidi otsekohesema imidži pealt, ka checkiga oleks võinud äkki nööri anda.

Tundub, et vähemalt reedese seisuga on ka Eestlastel laiemalt suuresti aia taha läinud Kings, väga vähestel turniiridel jõuti poodiumile, hea sõbra Paul Koppe võit €555 PLO Mystery bountyl €19k auhinnarahaga on isegi eestlaste ainus võit (!) seni ja paar üksikut top 3 kohta veel suurema fondiga turniiridelt. Näiteks Kingsi €555 Championshipil ei olnud viimase 30 seas ühtegi, €350 Cupil oli parim eestimaalane kuues. Mitmetel turniiridel polnud eestlasi finaallauaski.

Mis võiks laiemalt põhjuseks olla? Variatsiooni ja kehva jooksu võib ju alati süüdistada, aga kümnete turniiride, sadade mängijate, tuhandete bulletite peale võiks pikk perspektiiv juba mingil määral kokku joosta, enamasti oli ju 50-100 eestlast ka mängus, sealhulgas ka meie head elukutselised ja ambitsioonikamad hobimängijad volüümi andmas. Võib-olla välisregid Skandinaaviast on tihti agressiivsemad, võtavad julgemalt piiripealseid kohti ja julgedes vajutada igalt turnal ka 3-4 bulletit nad paratamatult saavad keskmiselt paremini stäki üles, tihedamini rahadesse ja poodiumile? Freezeoudi 16-18% rahadesse jõudmise protsendi asemel saavad nad nii isegi 20-25% ajast rahadesse ja kaugemale. Loose tihti bluffija vastu callitakse ka lightimalt maha, saavad rohkem actionit,  kui seminitisem kohalik reg või minusugune seminitine hobikas? Ja neist vähemalt osad oskavad väga hästi käike vahetada, imidžit ära kasutada. Headele kätele mina ei saanudki tihti korralikku actionit. Väga tihti on Kingsil top kolmes skandinaavia näod.

Võib-olla on põhjuseks just see tiimichallenge, mis toob lähiriikidest parimad elukutselised kokku, aga mitte piisavas proportsioonis hobimängijaid? Tiimichallenge’il ju volli andev elukutseliste tiim neljakesi keskmiselt 15-20 turniiri mängimisega saavad juba 60-80 punkti lihtsalt osalemisega ning rahadesse ja kaugemale saavad ka üle 20% ajast. Juba ainuüksi osaluspunktide tagasi tegemiseks oleks vaja 2 top 3 kohta hobikate pundil suure fieldiga turnadel. Tiimika võidu jaoks pigem isegi mitut turnavõitu, mis on täiesti ebarealistlik. See challenge annab parimatele elukutselistepuntidele 10-20% lisa oodatavat ROId nagu eelnevalt läbi arvutatud ja nii neil pointi kaugelt tulla ja kohapeal volüümi anda küll.

Loodetavasti Chesterfieldi avamisega tuleb rohkem konkurentsi ja rahvusvahelisi festivale, kus ei premeerita niimoodi Kingsi ja Showdowni kombel elukutselisi hobimängijate arvelt veelgi lisaks.  Coolbet Openi tagasi tulekuga esimene linnuke on olemas ja kuulda on olnud nende inimestelt, et töö käib nii teiste festarite toomise nimel kui ka regulaarsema kava huvitavaks tegemise nimel. Palju parema meelega mängiks festivali, kus pole 300 mängijaga fieldist 150-200 elukutselist madalas sisseostus, mis on ebareaalselt kõrge protsent ja halb kõigile osapooltele. Pokker võiks ikka fun ja lõbus seltskondlik uhamine olla vähemalt madalal.

Enda koha pealt eks vigu oli kindlasti, paaris kohas 4betshovesin liiga kergelt ja lendasin top range’i. Veel ei oska nii hästi balanseeritult ka raiseda erinevaid boarde, mistõttu paar korda näiteks kahe paariga läksin ck-call liinile A high boardil kus vastasel oluline range’i eelis ja võiks barreldada. Ega liiga häid käsi light 3bettideks õigetes spottides ei tulnud ka ja võin küll neis laiemalt kangutada, aga päris 94s ka mitte. Korra maini esimesel päeval panin SB’lt laialt avaja vastu 3beti 9bb peale SB’lt Q7s (oli üldse 2. kolmbet sellel päeval päris mitme tunni peale) ja pidin siis 20bb shove maha callima, saatsin poja KK riverdatud mastiga ratta peale, re-entryt tegema! On your bike, son! nali on siin ka selles, et tegelikult olen mina rattamees!

Hästi toimis mul selline 20-35bb kandis shovemine. Eks spotte tuleb valida, enda imidzhit arvesse võtta, aga näiteks kui loose mängija keskelt avab ja talle laialt vastu mängija callib, siis endal selline J9s, Q9s, K8s on tihti ikkagi domineeritud ja keeruline seda ilma väga tugevalt hittimata mitmekesi mängida, 25bb kandis tihti ka ei hiti pigem piisavalt tugevalt piisavalt tihti, et otsekohesema mänguga see call +ev oleks pikas plaanis. Samas nii 25bb shovedes saad QJ, KJ, KQ, K9s, A9, tihti ka isegi AJo ehk suurema osa minu kätt domineerivad käed foldima kui näiteks vastased on 50-80bb vahemikus ja pigem ei taha nii light sisse panna. Kõrge variatsiooniga liin, aga nt 2,5x avangu puhul saada SB’lt 2×2,5bb + 2bb’d shovega kätte ehk üle 20% lisa on tegelikult vägagi +ev lüke. Enamus shovevad sellise sügavusega AQ, AJs+, 77+ ja nad ka pigem arvestavad sellega, ATs calle seal ei näe. Ilmselgelt üle ei saa kangutada, korra 3-4 ringi kohta nii on ok ja siis peab ka parimaid käsi samamoodi shovema.

Selgelt kõikide positsioonide ja postflop olukordade, boardide kohta pean ja plaanis ongi rohkem kodutööd sisse panna. Seekord ei jooksnud eriti ka selliseid mastist kõrgete kaartide, paremate suited connectorite kombosid, et oleks saanud imidzit teha, jäigi selline nitisem mulje, mingit K5o ju ei lähe keskelt kangutama kuivades. Millega mis range’i vastu kust 3bettida, mis boardidel millist semibluffrange’i tõsta (näiteks K72 võib 89ss backdooriga vms, äkki ka A2 bluffiks pöörata aeg-ajalt, võimalik ikkagi hea käsi hittida, mida vastane võib tahta reppida).

Kolm aastat on mul täielik doomer peal olnud, iga päev tõused naeratusega üles ja ikka eluke annab kuvaldaga piki kuplit. Lemmik nädal oli veidi vähem kui aasta tagasi: kolmapäeval enda suurim investeering Ampler läks saneerimisele (pankrotieelne seisund ettevõttel), korralik üleriigiline skandaal, neljapäeval 1,5 aastase lapsega spaas ta lasi jaapani vanni normaalselt tuukreid! Mustikad ei ole hea kraam, mille jääke bassusse väljutada! Lindid bassul ümber, kõik viled, jaapani vann mitmeks tunniks kinni. Reedel astusin kontori ees mingi olluse sisse, ei pannud tähele ja kontoris siis tahtmatult tõmbasin seda laiali… Mingi väljend on, et same shit, different day, aga mul on ikka nii sama kui erinev shit, different day! Ja ka sõna otseses mõttes ja nii 3 aastat jutti! Mitte kolm nädalat või kolm kuud, vaid kolm aastat..

Enda arust nagu kehvasti ka ei punnita, jälgin parimaid tegijaid mujalt, õpin parimatest materjalidest, ise sain 5 ettevõttele pihta, mis olematu käibe pealt €10m kanti või kaugemale jõudsid ja eks osad panevad edasigi vs EstBANist sadade investorite peale konkreetne 0 ja fondidel 2-3 tavaliselt, ettevõtete tulemuste mõttes polnud nagu vast isegi häbeneda vs teised targad varase faasi investorid. Eks õpin, nuputan, katsetan, kangutan, panen tööga volüümi sisse seal mis toimib ja kui ka see või järgmine aasta käima ei saa, küll mõne aasta pärast ikka! Eluke, too veel kuvaldasid, need on mu hommikusöök! 

 

Igatahes vaatamata ligi 1,5-2k augule on mott laes. Õppetunde tuli, mäng arenes. Sellise 17% rake ja ülireguses mängus raha teenimine ei olegi hobikana võimalik ja see on okei. Vägagi hea festival oli, korraldus, diilerid, kõik viimase peal. Sai 1,1k limiidis päris mängu jälle vahelduseks proovida ja €150stel mürada. Oskustest jääb veel puudu, aga see lünk on ületatav.

Lõpetuseks enda jaoks oli festivali nael ikkagi see AJ vs AA käsi. Riveril karjun üle saali: POISS! KOLMIK! vastane tõuseb 2 sek pärast püsti, karjub: MAST! Ja me naersime. Eilsel reede südaöisel €150 satikal €3k turnale oli ka üks väga ülevoolavas tujus mälus lätlane pulli tegemas. Lets play some poker! Somebody stop me! oli ta põhiväljend. Sai enne floppi ATs sisse 3way ja juba surus lauakaaslastel kätt, et I WIN! lasi teistel ennast õnnitleda. Ilmselgelt kaotas! Paari käe kaupa lasi nii omajagu bulleteid. Selline kajakas oli kogu aeg, et ise lauas palusin teisi, et please don’t stop him! Peale re-entry perioodi lõppu aga nagu ikka tõmbas eepilisse hiiterisse ja võttis mängijaid välja vasakult ja paremalt, minu kukkumise ajaks vähem kui tund hiljem oli ligi 10x juba enda stäki saanud, nagu ikka. Sellised lood hoiavad mängu elus! Üks trükimusta mitte kannatav lugu juhtus ka rubriigist “lahendati asju maja taga,” taaskord mitte endaga ja täitsa korralik lugu oli, aga las see jääb juba privas jutuks.

9 Replies to “Kingsi kokkuvõte, auguring ja miks eestlastel kehvasti läks?”

 • Madis Müür says:

  Loodetavasti Meinil ja highrolleritel toovad eestlased kastanid tulest, aga siin kirjutamise aegu ka on põhiturniiril 74 järel ja top 30 on kõigest kolm eestlast, enamus järelejäänutest shordid. Küllaltki sama pilt, mis teistel turnadel.

  Markkos Ladev on suur CL €5k highrolleril, aga ta on hoopis teise leveli poiss, €25k ja 50k turnade regu, online cashi lõpuboss ja maailmatasemel tippcrusher.

 • Andrez says:

  Kas saaksid lähemalt rääkida nendest shoovede rangedest midstäkkiga, sest nendest bokkeritest ja kättest muidu keeruline aru saada. Mis ranged (või olid rangerid) täpseld kasutaxid ja kuidas läheksid?

  Siis räägi ka natuke lähmealt, et kuidas said pileti ja veel mõned põnevad käed ning lühidalt ka sellest, kuidas üldse live bokkeris mängimine käib, samuti mis ise oleksi bokkerifestivali muutnud jne.

  Kuidas turundaksid?

  • Madis Müür says:

   Ongi plaanis lähinädalatel juba panna mõningaid strateegiaposte muuhulgas ka 3b shovemise kohta vs erinevad range’id ja stäkisügavused.

   See ülejäänud bokkerijutt tundub pigem vist trollimine, neist asjadest siin saigi paar viimast posti kirjutatud just.

  • Madis Müür says:

   Kui aga püüda turundamise küsimusele tõsiselt vastata, siis kindlasti mitte festarit ülireguseks rake + reg festiks ajades, nii kaotavad kõik. Lihtne matemaatika:

   Lihtsuse mõttes vaatame 9max SNG’na, lauas 6 regi ja 3 hobimängijat, mis on alates €350 sisseostust seal suht standard. Kingsil selline 16-17% rake keskmiselt, mis 9 mängija peale võtab juba 1,5 sisseostu lauast ära. Oletame laua parim reg saab 30% ROI, paremuselt teine saab 20% ROI. Lauast nüüd juba 2 sisseostu läinud pundi peale ülejäänutel. Kui ülejäänud regid on breakeven, siis 3 hobimängija sisseostust 2 sisseostu läinud ehk hobimängijate ROI on -66%! Re-entryd ei muuda pilti. Pigem aga isegi osad regid seal EV mõttes miinuses sellise setupiga. Igatahes hobimängijana peale regades näiteks €555 turnale paned selgelt €300 põlema lihtsalt.

   Eestlaste tulemused pigem kinnitasid ka seda matemaatikat. Fieldist ligi 1/3 olid eestlased, aga top 3 kohtadest saadi suurusjärgus 10%. Sisuliselt Eesti hobimängijad tagusid pulli kinni (mis obv standard, aga välismaalt oli ülivähe hobimängijaid, vähemalt täiesti kehvi).

   Varasemalt polnudki konkurentsi, Kings + Showdown olid ainsad suuremad festarid regioonis. Coolbet Openi tulekuga see muutub, mängijatel tekib võimalus valida. Kas minna rake+reg festile poolt sisseostu põlema panema Showdownile või mahlaste norrakatega madistama suve lõpus? Hmm, raske valik onja… Teatud oht on küll, et Kingsi ja Showdowni kuldaeg sellisel kujul võib ületatud olla ja vaikselt allamäge nii minna. Näiteks tahad €3k kava teha festaril, siis mõistlikum juba mõnele Malta, Prantsuse või Küprose festarile minna, -50% ROI asemel kasvõi breakeven olla ja see ära hoitud €1500 kaotus (pikas vaates) reisi eelarvesse. Sellises ülireguses kõrge rakega mängus pole mingit erilist positiivset emotsiooni ka kui ainult auku läheb. Pikas perspektiivis ei loe see, kuidas väheseid häid käsi mängid, kelle kasuks coolerid, setupid ja boardid jooksevad, vaid kas showdowniga üle sõidad, mullimängus ja sügavas faasis ICM survet avaldad ja seal selgelt elukutselistel väga suur eelis. Loeb kui tihti top 3 saad ja nagu Kingsi keskmised €300-1k sisseostud näitasid, ega hobimängija ei saagi.

   Et aga oleks posiitiivset poolt ka, lahendust pakuks, siis just peaks panustama hobimängijate ja ka algajate pokkeriõppele. Valupunkt on valdkonnas hobimängijate ja elukutseliste tasemete vahe väga suureks kärisemine, mistõttu hobikatel pole mõtet suure elukutseliste konsentratsiooniga mängudes mängida ei online ega live’is, uusi nägusi tuleb täiesti minimaalselt peale. Kasuliku rakendatava sisuga aidata nende oskustel järgi jõuda, et nad nii kiirelt ja suurelt ei kaotaks, aeg-ajalt ka kaugele jõuaks. Ja seda siin ka üritan jõudu-mööda teha kasvõi selle mystery bounty artikli näitel.

   Lühidalt siis customer success. Ettevõte või ka pokkerifestar on edukas, kui tema kliendid on edukad. Hobimängija kontekstis siis lihtsalt kui ta ei kaota nii palju ja nii kiirelt, vaid saab ka mõistlikul määral võidurõõmu + arengut mängus, näeb edusamme. Ei peagi ega saagi kasumlikud kõik pokkeris olla ja see on fine, aga ülikõrge rakega väga regune ja raske mäng võtab kiirelt osalemistuju. Ja kes siis varsti pulli kinni taovad? regid omavahel?

 • Madis Müür says:

  Ega kui non showdowniga üle ei sõida, mullis ja viimase 2-3 laua jooksul ICM survet korralikult ei pane, siis kaotad ikka oluliselt rohkem kui rake pikas perspektiivis.

  Põhimõtteliselt enda näitel kui ostaks täna ise €555sele sisse, siis süütaks sisuliselt €200 põlema ja ajaks lihtsalt Hendonisse cashe taga -30 – -50% ROI’ga. Breakevenisse saamiseks sellise rakega €500sel turnal Kingsil nii reguses mängus peab juba päris hea elukutselisel tasemel mängija olema, biitimiseks korralik crusher.

 • Kaiu says:

  Sul võib 20% Roi ka olla isegi peale reigi maksmist, sinu tunni hinne jääb endiselt laivis kusiseks. Live on siiski hea meeleolu, jook ja fun, mitte koht kus raha teenida kui sa just regulaarselt mingi 1k€+ turkasid ei tao.

  • Madis Müür says:

   Ka täiesti tõsi, et kui oledki turnades hea, siis alla €500-1k turnadega ära ei ela, hourly kohutav ka 20% ROIga. Olematu hourly kombinatsioonis ulmelise variatsiooniga (live’i olematu volüümi pealt võid ka aastaid kehvasti joosta!) on see tõesti elukutselistele rohkem vaheldus, fun, kodust välja saamine, hendonis lipukeste taga ajamine kui teenistus.

   Ise teenistust taga ei ajagi, rohkem väljakutse, õppimine ja vast Chesterfieldi tulekuga tulebki rohkem häid selliseid keskmisi €100-500 laiv turnasid ka, kus field pole nii regine ja raske. Sealt võiks kusagil poole aasta pärast suuta pikas perspektiivis mingisugust plussi näidata kui mäng edasi areneb. Iseenesest Eestil on regiooni parim pokkeri seadusandlus ja saab siia lähiriikidest ka mängijaid, vast konkurentsi tulekuga läheb paremaks, Chesterfieldi inimestelt on kuulda olnud, et neil plaanid suured pokkeriga, aga las räägivad ise lähemalt kui aeg küps on. Coolbet Openile tuleb kindlasti lisa.

 • R says:

  Miks sa just turniiridele nii fokusseeritud oled? Minu arust palju lihtsamaid ja viise palju parem ROI välja pigistada lihtsama vaevaga. Eriti kui võtta mõõdupuuks see mainitiud 5k/kuus.

  Kas päriselt meeldib turniiri formaat ja NL või on see pigem lihtsalt selline “good old thing” millega harjunud oled – vana arm ei roosteta?

  Aasta – poolteist tagasi trackisin suht täpselt just enda $/h ja isegi PLO 100 peal üle large sample tuli 50-60usd vahele. 200 peal võimalik ka 100$/h. Ei pea isegi bumhuntima, lihtsalt rush and cash olybetis.
  Loomulikult ka muud pokkeritoad ja regular lauad jms, kus ilmselegelt ka väga hea hourly võimalik saada teise lähenemisega. NL ilmselt sellised edge raske saada, aga formaate ja variante on teisigi.

  Endal ka pere ja 2 aastane laps kodus, ei kujuta väga ette et mängiks turniire regulaarselt. 1 pikem pokkeri päev nädalas on suht max ja siis teistel päevadel paar tundi kui õnnestub.

  Turniiride puhul muidugi üks suur pluss on kõrgemad panused mis jooksevad ka koguaeg. Cash rohkem ikaldub juba vaikselt alates 500 buy in tasemest, aga et turnasid taguda näiteks 25%ROI siis 5k teenimiseks 20k eest buy in läbi mängida võtab ikka päris ropult aega (arvestades ABI 100).

  Eks üks asi ongi lihtsalt fun, mental challenge jms, aga puht teenimise koha pealt peab lõpuks ikkagi korralikult volli andma. Minu arust turna pro Patrick Leonard kirjeldas väga hästi, kuidas rohkem volli andev väiksema ROI % mängija teenib lõpuks oluliselt rohkem kui kõrgema ROI% ja väikse volliga tegelane.

  Ei ole mõeldud kriitikana, lihtsalt enda puhul täheldanud sellist pokkeri romantiseerimist ja mõttes tundub kõik tihti ilusam kui reaalsuses. Lõpuks vahetad ikkagi enda aja raha vastu. Kui vanasti oli lõbus live minna mängima siis nüüd ikka mitu korda mõtlen kas tahan tundide viisi seal laua taga istuda ja mille arvelt see tuleb. Sama kehtib ka online kohta, aga seal vähemalt saab normaalse arvu käsi mängida ja isegi kui live ROI võib kõrgem siis ei kujuta ette kuidas $/h parem peaks olema.

 • Madis Müür says:

  Väga õiged poindid. Paljud spinnide ja turnade peal elukutselised ongi liikumas omahasse või juurde õppimas seda, sealhulgas näiteks ka Kingsil €19k eest €555 Omaha Mystery boutny võitnud P.K. Mõni ka holdemi cashi liikunud, näiteks Ranno. Osad mängivad ka Omaha turnasid online’is, kus veelgi suurem ROI ja bb/100 saavutatav. Ise ka omal ajal turnadel pigem andsin elukutselisena ABI $20-30 juures volli väiksematel saitidel ja päevastel väiksema fieldiga turnadel madalama variatsiooni ja kõrgema ROIga.

  Praegu aga ei olegi mul eesmärk elukutseliseks saada, päris tippu jõuda on väga long shot ja turnades online’is nagu välja tõid on see ikka tõsine grind. Ise ka näen, kuidas enamus fieldi on Brasiilia, Valgevene, Bulgaaria, Ukraina jne arengumaade regud, deponeerijaid vähe järel. Väga raske on online’is kasumlikult võistelda kui aega ka vähem pühendada.

  Pigem endal veidi teine siht, valdkonnas veidi teise nurga alt põhiteenistust saada. Lähinädalatel ongi (esimest) uudist oodata. Ja tõestada, et online’is õppimisega on võimalik ka laivis okeisid tulemusi saada nagu näitab ka Ermo Kose, Tarmo Tammeli, Henri Käsperi jt tulemused. Ka õppivatel hobimängijatel on võimalik tulemusi teha ja mäng jälle põnevaks teha endale, ei peagi tingimata plussi näitama, neid näiteid on siit ja mujaltki järjest rohkem, kuidas õppides näiteks muude valdkondade tipud või elutööst exiti teinud ettevõtjad on ka pokkeris asjalikule tasemele jõudnud ja tulemusi teevad: https://www.vegasslotsonline.com/news/2024/01/17/dara-okearney-the-rise-of-the-recreational-poker-player/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid
5.0 hinnang
Betsafe: 100 tasuta spinni või €100 tasuta panus
4.8 hinnang
ProntoBet: 200% kuni €1000 boonus + cashback