EMV kokkuvõte, aasta plussis, graafik, mõtteid, käsi GTOWizardiga

Esileht » EMV kokkuvõte, aasta plussis, graafik, mõtteid, käsi GTOWizardiga

Meistrikad on taas selja taga ja ongi aeg Onu Bella kombel auto tagaistmel kõike seda meenutada. Keegi on ka rooli taga ja … “Sõber Raimond oli sünnipäevalaps, ta sai…” … Ei, seekord pole siiski see lugu. Läksin meistrikatele peale plaaniga rahvakal bulleteid laduda ja see mul kindlasti ka õnnestus. Kaheksa kuuli läks kiirelt, viimasega sain isegi üle algstäki, teise päeva ja seal kiirelt aut. Kokkuvõttes sain Põhiturniiri neljanda koha ja €4600 cashiga ikkagi aasta plussis.

Boonus:
€500 eest boonuseid
Tervitusboonus
* Ainult uutele klientidele.

           

Käesoleva aasta graafikust siis Poker Bankroll Tracker nimelise äpiga ülevaade, ligi €1k plussis. Kasum-kahjum peaks küllaltki paigas olema, aga andmesisestus mu lemmiktegevus pole, Kingsi turnasid ühekaupa ei viitsinud läbi kammida, panin ühena kirja ja 4 rahvaka eelvooru kahena ehk keskmine sisseost on selgelt madalam ligi €160 pigem ja sessioonide arv 10 võrra kõrgem, unikaalseid laivturniire peaks olema 30 see aasta. Tundide arv on pigem õige suurusjärk. Tunnitasu mõttes täiesti küsitav tegevus sellise variatsiooni juures, aga huvitav arendav hobi ja küll ka selle näitaja paremaks saan.

Siinse pokkeriõppe sisu kontekstis on kindlasti huvitav fakt, et EMV põhiturniiri 3 parimat eestlast ja ka EMV ränkingu võitja olid kõik ka minu kunagise õppepundi Müüri Talli liikmed. Kindlasti ei võtagi mingit suurt au endale, tolleaegsed teadmised täna pole kaugeltki piisavad, aga mingi müksu nende pokkeriteekonnale selles õppes osalemine andis ja pokkeri õppimise oskuse vast said ka kätte, samuti leidsid ka tuttavaid, kellega käsi arutada.

Osalesin meistrikatel neljal turniiril, 8 kuuli rahvakat, tiimikas, põhiturniir ja 2 bulletit paaristurniiri. Paaristurniiril olime R. E.’ga arvatavasti Eesti tugevaim pokkeripaar. Tema kindlasti tugevuse peal, mina kas just pokkeri, võib-olla siis paari/baari peal väljas? Olgu kuidas oli, võib-olla tegime ka mõne tugeva või küsitava lükke, aga ka seal kaugele ei jõudnud. Tiimiturnal olime Kaidari, Suviste, Metsla ja Tapioga pigem igati okei tiim, aga meist keegi kaugele ei jõudnud ja jäime kuhugi tahaotsa kanti. Nagu turniiridega ikka, läheb vaja ainult ühte hitti, et tulemus koju tuua ja põhiturniiril jõudsin üle pika aja finaallauda, festari ja aasta plussi, Kingsi häbi vast sai ka maha pesta. Abiks ikka. Edaspidi eesmärke sean siiki teistsuguseid.

Meistrikate üks polariseerivamaid küsimusi jäi, kas põhiturniiril peaks olema re-entry? Kõigil teistel turniiridel (v.a. HU) oli. Vastuargument siis, et muidu rahabossid tulevad tiitlit ostma. Lahendame siis selle küsimuse igavesest ajast igavesti ära! Kui ma tahaks väga tiitleid “osta,” õpiks väikse fieldi ja palju ebaühtlasema mängutasemega segamänge ja vajutaks igal segamängul online ja live’is vajadusel max arvu bulleteid. Kolme sega/omaha mänguga 30-50 mängija seas 6 kuuli €1500 ja parematel mängijatel 1-2 finaallauda oleks olemas, 5 aasta jooksul live + online peale mõni tiitel ikka. Reaalsuses enamusel segamängude huvilistel on 41-68 EMV tiitlit, aga EMV põhiturniiril 120-250 mängija konkurentsis see lisa sisseost aitaks võib-olla tihedamini kui korra 10 aasta jooksul finaallauda jõuda nagu minu, Ranno kogemus näitab. Holdemi huvilistel, kes segamänge ei mängi on üldiselt 0-1 tiitlit, mul 1 ja igati okei sellega. Põhiturniiri suure fieldi ja ühtlase taseme puhul see lihtsalt vähendaks pisut variatsiooni ja aitaks põhiturniiri kahanevat auhinnafondi atraktiivsel tasemel hoida. Pokkeris pole mõtet üldse tiitlite ostmise mõistetes rääkida, see ongi paraku eelarvet nõudev hobi. Täis kava tahad laivis teha, siis ligi €3k läheb juba ilma re-entryteta. Täis kava tegijad on siis kõik tiitli ostjad? Pole ju mõtet nii öelda, mõnel on suurem huvi, las ajab tiitleid taga kui aega ja eelarvet on. Ma pole kade, tiitlite pärast kindlasti mitte, muul juhul ka mitte. Kade pole, sotse ei vali!

Kuidas mängutase oli? Eks ta iga aastaga järjest konkurentsitihedamaks lähe, ka rahvakal enamus lendudel ja enamus laudades mängiti päris okeid mängu, mis vana ajaga võrreldes oli veidi isegi üllatav. Raske aeg + mängijaskond ka mõnevõrra kahaneb, allesjäänud üritavad enamuses ikka võimalikult head mängu teha. Peabki enda mängu edasi arendama, et kurvist ette jõuda ja seal püsida. Eriti põhiturnal sai paari hea käigu kõrvale mõned vead ikka tehtud, aga õnneks seal jooks seekord piisavalt toetas.

Chesterfield sai kena avalöögi meistrikate näol ja tõesti väga äge koht on, väga mugav, väga mõnus. Igas mõttes pakub Olympicule konkurentsi, mitmes aspektis on kindlasti ka üle. Ka toitu kiideti. Olympicu eeliseks jääb selgelt sullis arveldamise võimalus, paraku suur osa kasiino seltskonnast, eriti 50+ vanuses ei taha ülekandeid teha gämblimiseks ja nii ka see 1 kuni mõni kord aastas kasiinos pokkerisse sattuv klient pigem eelistab Olympsi. Osad kardavad kodulaenu pärast, purjus turist võib-olla ei tea/saa hakkama/viitsi jamada walletiga. Saabki näha, kuidas Olympicuga võrreldes Chesterfield siin raskel ajal mängud heaks saab, lisaks võimalikele satikatele, sest headesse mängudesse tulevad regud ja ambitsioonikamad hobimängijad ise.

Mõned käed ka Mainilt:

AJo vs Sootla, vist HJ avasin ta kõrval CO 3bettis, callisin K- madal -madal boardi. GTOW soovitab foldida eri mastist käe, backdooridega AJs, ATs callida.

Igatahes vastupidiselt soovitusele siis callisin 2 tänavat, turn Q samuti, sest seal ka on AJ sisuliselt sama, mis AQ, TT, ikkagi bluffcatcher. Tookord oligi bluff finaallauas ja sain ligi 200k chippi lisa. Tuleb välja, et oli halb call! Eeldasin, et ta 3 tänavat seal ei bluff, 2 võib kergemalt panna küll. Endal oli muidugi suur stäkk ka. Tuleb välja, et halva mänguga hea tulemus.

Paari ringi jooksul oli teine sarnane käsi ka vs prantslasest hilisem võitja, kus 4bettisin ATo vs prantslase 3b mu UTG tõste vastu. Kümme kõrgel boardil ckisin ette ja ck-callisin 2 järgmist tänavat madala kaardiga TPTK, oligi AA vastas. Polnud põhjust arvata, et ta kergekäeliselt mu vastu 3betib seal, see 4bet oli liigne, lihtne fold ja mängi edasi. Nagu mängitud pigem fold river, selgelt ta ei bluffiks pigem seal olukorras teise suure stäki vastu, kes hiljuti callimishuvi välja näidanud.

Kalju Kratovitši võtsin välja näiliselt spew käega, aga ca 14 järel ja ma suure stäkina buttonil, Kaljul SB peal ligi 25bb, BB’l oleval Ranelil ca 15bb. Shovevad pigem light vastu light avangule ja osad käed ei floppa hästi. Openshoveks madalad ässad, väiksed paarid, mõned 98s, 87s, J9s tüüpi käed ja selle valimi kaitseks ka eri mastist ässad kuni AJo-AQo välja. Pigem enne ft callitakse shove pisut kitsamalt kui võiks, SB olukorras ilma ICM’ita peaks callima ligikaudu nii:

Shovesin Q6o. Teadsin, et vähe domineerivaid emandaid ja kuusi callib, KJs, A7s võivad ka mukki minna, 44 pigem võib ka, äkki isegi viied. ka BB peaks alles QJs, QTs, KQo callima, esimesi võib seal vabalt foldida, A6o pigem ka fold ka QTOWizardi järgi. Eks ta piiripealne oli. Kui folditakse veidi rohkem kui peaks, siis shovemisvalim võib kasvada päris oluliselt nagu üldiselt see seaduspära on. Oli vastas TT, põhimõtteliselt Tiit ja Teet, mis sa teet. ja noh mis ma tegin, mis ma tegin, nahka tegin! Kaljupäevad ei võitnud, see oli madisepäeva lahing, ütleme nii! River oli minu sõber, meie jutt ei olnud tavaline!

Ranno ft’s UTG ligi 30bb stäkiga avas vist 7 handed, flopp T9 ja väike ilma mastitõmbeta. Seal ta hitib kümmet või tõmmet okeilt ja jätkab kogu valimiga jätkupanusega, ise peaks vs ok UTG avaja ligi 100% tehtava jätkupanuse vastu jätkama 30bb effective nii:

Sisuliselt paljud paremad top paarid lähevad tõsteks siis ja loogika siis, et mida vähem blokid tagaukse maste, seda suurema sageduse ja suurusega, kuna ära tõmbamise oht kasvab mõnevõrra. Ei mäleta maste, shovesin enda ATo, ei saa kohutav kindlasti olla, pigem hea-piiripealse vahel, sain QQ käest kiire calli, see käsi Rannole. Standard. Päris top range olin, paraku ta ka.

Toomas “koshmaar” Ormi võtsin teise päeva keskel välja taga olles AJo vs AKo CO pealt mr ja ta SB pealt shoves 29bb effective. Kõrged paarid pigem oleks vähem kui All in 3bettinud, seal ta peaks KTs, JTs väiksed paarid, ATo+, ATs-AQs, paarid jnejne pre sisse. Rannoga vaatasime jooksvalt tema GTOizardist lauas järgi ja ca AT0+ oleks pidanud GTOWizardi järgi seal ära callima ehk oli reg vs reg selge call küll kui vastane just liiga vähe ei shove. Kui on suur eelis ja/või lihtne laud, võib vabalt selliseid piiripealseid käsi ka foldida, ei tunnetanud suurt eelist, võis oodatava flipilaadse olukorra võtta. Olin juba püsti, river poiss. Äkki tekkis sellest koshmaarile väike koshmaar?

Viimane käsi ca 15bb avan CO pealt mintõstega AQs, prantslane SB pealt 3betib mu sisuliselt all ini, mul nupud. Vastas A5o, turn 5, kodimatka. Igati ok, ise ka paar korda tõmbasin taga olles ära. Täiesti standard minraise-call olukord, olin väikseim stäkk tolleks hetkeks, polnud midagi mõeldagi. Ilmselgelt max value peale, shovega oleks ta maha saanud ikka, aga suva see, võidu peale käib mäng.

Mis seal ikka, kui põhiturnal re-entreid ei lubata, siis 10 aasta pärast jälle finaallauas näeme! Oskuseid veel süüdistada ei saa aasta plussi saamises, jooksin lihtsalt ok turnal okeilt, aga vaikselt tuleb.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid
5.0 hinnang
Betsafe: 100 tasuta spinni või €100 tasuta panus
4.8 hinnang
ProntoBet: 200% kuni €1000 boonus + cashback