Jätkupanustamine ja barreldamine erinevatel boardidel BTN vs BB, 1. osa

Esileht » Jätkupanustamine ja barreldamine erinevatel boardidel BTN vs BB, 1. osa

Seekord vaatame Optibetiga koostöös valmivas strateegiaartiklis jätkupanustamist ja barreldamist erinevatel boardidel nii actionkaardi kui plangu korral BTN vs BB 25bb sügavalt.

Boonus:
€500 eest boonuseid
Tervitusboonus
* Ainult uutele klientidele.


Need olukorrad siis on võrreldavad hilise positsiooni HJ-BTN avang ja BB kaitsmise vastu. Edaspidi jõuame ka vaadata näiteks EP vs CO, HJ vs BTN olukordi, seal on kätevalimid ja loogikad hoopis teised. Ka BTN vs SB on jätkupanustamist oluliselt vähem kui vs BB, kes peaks päris laialt 70% ringis käsi kaitsma.

flopil niisiis checkime kõigest 12% vs BB kaitsmine ja pigem selliseid keskmisi ässasid, 66-88, TT mingi osa ajast, millel showdown valuet on, aga suurt potti pole mingit pointi ehitada, ka top set ja kehva kikkeriga 2. paar, madalaim paar tihti on checkid samadel põhjustel. Üldiselt panustame siin väikselt kuna oleme ees, panustamegi sisuliselt kogu polariseeritud range’i ja GTO eeldab ka küllaltki laia check raise’imist vastaselt. Kui vastane cr’ib vähem, siis selgelt panused pigem veidi suuremad. Suuremalt ehk siin ligi 44% panustame üldiselt häid Top paar tüüpi käsi, millega tahaks kiiremini suuremalt mängida üldiselt, madalatel nt 8 kõrgetel boardidel näiteks ülepaare 99-QQ ja siin selliseid backdoor mastist A4s, Q5s tüüpi käsi, millel on oute, aga sobiks kenasti ka kohe maha võtta pot.

Reaalses mängus mängiks kindlasti ekpluateerivat mängu, panuste suuruste suhtes vähetundlikele ja enamasti mitte kergelt chekraisivate vastu trapiks vähem ja panustaks ka suuremalt paremaid käsi, võib-olla peene value peale mängiks vähem. Kui vastane näiteks checkraise’ib otsekoheselt head ja väga head käed ära, siis on eriti lihtne, foldid ilmselgelt tugeva checkraise’i vastu laialt ja kannatab nii pisut rohkemgi bluffida selliste vastu.

Kiireks võrdluseks kui hoopis SB callib ja BB foldib (viimast pigem juhtub harva 3way), siis ainult SB vastu jätkupanustame juba palju vähem, see loogika siin sarnaneb juba veidi rohkem ka näiteks HJ vs BTN panustamise loogikaga, tal flattides tugevam range mis tihti ongi küllalti eelkõige mastist broadwayde suunas kaldu (+ sügavamalt mõni madalam paar, mastist äss, A8-ATo kanti käsi võib sügavamalt olla ja keskmine suited-connector) ja võiks rohkem ka CR’ida:

Siin 33% potist cbeti vastu BTN/CO positsioonilt sisuliselt siis 88% kätega peaks BB jätkama nii: ,

Nagu näha iga paariga jätkab minimaalselt callides, raise’ib 1bb to 4,5bb paremaid Top paare ja bluffiks keerab backdoor mastidega aukuoste, kusjuures madalamaid T’ga sagedamini kui Q’ga. Väiksema 1BB beti vastu (= laiem range on) isegi veidi sagedamini samu käsi raiseb. Mulle siin on huvitav, et nt J9 ei tõsta, madalaimad 2 paari tihti on tõste, see vist siis turni barrelile ck-raise? Ilmselgelt madal missitud kraam ja siin isegi backdoor mastiga madalamad ässad lähevad foldi.

Vaatame nüüd kui turn on mastitõmbe toov kümme, mis toimps?

Nagu näha võib lihtsustada pool potist beti ja checki vahel. Sette osa ajast, veidi ridu ja K7, paari madalat mastitõmmet paneb ka suurelt, aga selliseid harvu keisse ei jõuagi meelde jätta. Pool poti betib siis enamus 2 paari (sagedamini madalamaid), pooled read, eriti mis callivaid käsi K ja J ei bloki ja siis blufid.

Blank 3 turni puhul siis jätkab paremate TPdega, ilma paarita aukuostudega, 2 paari, reaga bettimist 14,6% ajast väikse overbetiga, kusjuures paremate TPdega (va AK) ja kehvema kickeriga aukuostudega tihti suuremalt, polariseerituma valimiga 31,5% ajast selline 70% potist kanti. Checkib kehvemaid teisi paare, 9’t, keskmisi ässasid ei blufi, keskmisi paare, mööda läinud keskmisi suited connectoreid ei bluffi (need ei bloki folding range’i, vastasel nende korral veidi sagedamini pihtas).

Vaatame ka ilma tõmmeteta Q72 eri mastist boardi barreldamist btn vs bb:

Nagu näha btn jätkab kogu valimiga minbet vs bb, siin 98 eri mastist ja A6s ainult checkib natuke mikskipärast, et päris maniakk vist ei oleks! GTOWizard soovitab nii väikselt bettida kuna 1) saame enda bluffidega odavalt folde ja 2) kuna vastane on ka GTO, kes tõstab kergelt ja palju ja nii saame ka parimate kätega ikkagi kiirelt actionit, päris bluffidega pääseme odavalt. Enamuse madalate limiitide, ka €100 live turnade vastaste vastu, kes nii kergelt ei tõsta, siis pigem jätkupanustaks osasid TPsid (nt siin Q8-QJ), veidi ülepaare ja sarnast hulka okei’ish backdoore J9s, T9s, K2-K6s näiteks ka veidi suuremalt 33-50% potist, võib-olla ka 65s, madalamad paarid tüüpi käsi, mida lihtne maha panna otsekohesele raise’ile.

Nii laia cbeti vastu ei saagi palju maha anna ja nagu näha, GTOW ei pane ka:

Nagu näha enamus TPsid tõstab vs väike bet, suure osa paremaid teisi paare ja backdoor mastitõmbega keskmise kikkeriga teisi paare. Vähegi backdoor realaadse backdoor mastid ja ka ühe võrra kõrgem ülekaart backdoor mastiga läheb raise’iks vs väike bet. Veidi suurema bet puhul näiteks 2/3 poti kanti juba jätkaks ja raise’iks palju vähem ligi 17% käsi, eelkõige Kxs ja teise paari arvelt, kõikidel sagedus veidi väheneb ja eks päris mängus sõltub ka enda imagost, kas oleme palju postflop müranud jne. Maha paneme ainult täisrämpsu 36% sealhulgas ka J-9 kõrged backdoor mastid, millel backdoor read puuduvad. Madalaim paar ja Ax jätkab callides.

Vaatame mis turnil saab. Kui teine kaart paardub, siis GTO järgi tekib BB’l oleval mängijal päris arvestatav donkamisrange, kuna 1) tal on neid palju rohkem valimis, paljusid eri mastist seitsmeid ei avatagi ja 2) paljudes olukordades ka teist paari keskmise kickeriga ei jätkupanustata, selge see, et Q7s, K7s, A7s jätkupanustavad, aga 87s, 67s tihti ei panusta ja 3) BB’l mängija ei tõsta enamasti teist paari (siin küll minbeti vastu soovitab tõsta). Teisisõnu BB’l on nüüd valim tugevam kui avajal, mistõttu peaks ka enda bluffe agressiivselt mängima:

Nagu näha tõesti peaks laialt pea kõik kolmikud donkama pool potti ja madalamad-keskmised enne backdoor olnud käed samut bluffina. Kusjuures oluline täpsustada see, et bluffidena donkaks veidi suurema sagedusega 85s tüüpi käsi, mis pole mastõtõmbega, ju sellistega suurem tõenäosus mastitõmbelt calli saada ja seda maha bluffida?. Donkaks top paaridest ainult semi-parimaid nagu QJ, QT, millega natuke kardame ära tõmbamist (KQ puhul see risk väiksem, kui nii passiivselt oleme sellega mikskipärast siia olukorda jõudnud). Võrdluseks ülemise kaardi paardumisel GTOWizard ei donka OOP suure blindina, eks suuresti ka põhjusel, et sealt oleks flopil juba enamuse top paare raisenud nagu näha ülal. Madalaima kaardi paardumisel tekib ca 20% kanti donkamisvalim väiksema ligi veerand potti suurusega pooled kolmikuks paranenud käed ja siis ka igasuguseid bluffe erineva sagedusega, paremaid järgi jäänud top paare. Alumise kaardi paardumisel mastitõmbe tulekul nii kolmikuid kui enamuse mastitõmbeks paranenud käsi. Riveril erinevate suurustega betiks juba enamus turnil panustatud range’i.

Kui me aga ei donka, siis GTO jätkab nii sel turnil barreldamist buttonina:

Nagu näha BTN 63% ajast checkib, panustab kõik seistmed ja suure osa madalaid keskmisi endiseid backdoore ligi pool potist. Ise reaalses mängus enamus vastaste vastu, kes top paare ei raise’i laialt ja võib-olla igasuguseid J8s backdoore, kunn kõrgeid ka veidi rohkem raise’i asemel maha panevad, muid asju pisut overfoldivad ehk jõuavad turni omajagu tugevama valimiga kui GTO jõuaks BB’l, siis pigem checkiks isegi palju rohkem, madalamad emandad kõik, kindlasti K2s, A2S kahed ja vahepealsed paarid, nendega lihtsalt viid end liiga tihti value towni. Samuti checkiks pigem ka enamus kunn kõrgeid bluffe, sest 1) blockid foldimisvalimit ja 2) osa ajast on hea, 3) muidu bluffiks veidi tugevamat valimit liiga palju.

Kui turn on mastitõmbe toov poiss, siis barreldaks nii:

Nagu näha checkime ca 45% ajast, ja sarnane osa ajast barreldame suurelt 85% ja ligi 140% potist suurustega (pot peale floppi väike ja bb on pigem paljude lahjadega seal, mis mingi maani pihtas, suurem bet teeb raskeks juba kahtede ja overbeti vastu ka enamuse seitsmetega jätkamise). Bluffimise koha pealt huvitav on huvitav loogika GTOWizardil: paneb suurelt lisaks top paaridele ja headele tõmmetele, aukuostudele ka täiesti 0 autidega suited connectoritega ja A ja K väikese kickeriga. Kusjuures bluffib pigem suurelt palju sagedamini suited connectoritega, millel pole mastitõmmet! ja ka K-väike suit ilma, aga Ax sagedamini just mastitõmbega, et oleks ka nutsi. Loogika tundub olevat selles, et nt mastist suited connectoril on equity isegi olemas ja pole mõtet liiga laialt bluffida, liiga laialt piiripealses kohas suureks ajada. Ja samas offsuidi puhul on pisut suurem tõenäosus, et vastasel on mastitõmme, millega callib ja mida mööda minnes riveril foldib, suure osaga bluffidest aneks riveril veel paugu ligi pot. Päris mängus pigem siin JT ja madalamaid emandaid ei pruugi barreldada (kui pole mastitõmbega), oht valuetowni viia või need on kindlasti 1 tänava panuse koht, vist ka äss kõrgeid bluffiks palju vähem, kuna aeg-ajalt on hea, pole mõtet value towni viia ja blokime vastaste foldimisrange’i, äss kõrgeid suures osas suurele betile vastased juba foldiks.

Üldine loogika tihti ongi GTOWizardil tihti mööda läinud suited connectoreid, ka ülekaardiga väikseid ässasid ja kunne bluffida suurelt BTN vs BB, viimased blokivad hea kickeriga top paare tihti. ja alla Ax pigem sagedamini ilma mastitõmbeta, et saada turni call kätte ja missides siis pauk panna. Kui mast tuleb kokku, siis vähem bluffida mööda läinud suited connectoreid sellises kohas, ainult madamaid 65s, 86s , mis blokivad foldivaid Q6-Q8 tüüpi käsi ja selliseid T9s jälle ck, sest Emand-Kümmet raskem foldida juba, mida blockiks. Kui neid ei julge õige regulaarsusega õigetes kohtades suurelt bluffida, siis pigem pole nende avamine ka kasumlik tegevus.

Vast oli abiks, kindlasti on väga oluline teema õppida õigesti barreldama, õigetes kohtades õigeid panuse suuruseid kasutama, õigesti bluffe kasutama. Küll jõuab veel mastitõmbega, monotoonseid, paardunud, kõrgeid, madalaid jnejne boarde analüüsida. Samuti ka EP vs BTN olukord on hoopis teine, ka neid on plaanis lähinädalail vaatama hakata.  

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
4.8 hinnang
Red Dice: 200% kuni €1000 boonus + cashback
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.8 hinnang
Slotti: 100% kuni €100 boonus
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid