

Optibetiga koostöö raames hakkan siin siis strateegiasisu tootma. Kehtib nii turniiridel kui Spinnides. Alustame algusest ja kõige rohkem ette tulevatest olukordadest. Vundament peab hästi paigas olema nii maja ehituseks kui pokkeriks.
Kõigepealt siis positsioonide kaupa käte valik enne floppi kui meil pole mingisugust actionit ees.
Buttoni pealt avangud erinevate stäkisügavuste kaupa:
Ülal siis 20-25BB efektiivse stäkiga avamise kätevalik.
14-16bb’ga avamise kätevalik
10-12BB‘ga avamise kätevalik. Sealt alla järjest pisut laiemalt shoveda.
Kõigepealt kuidas neid kätevalimi tabeleid lugeda? Paarid lähevad diagonaalis Ässadest kahtedeni ülalt vasakult alla paremale, sellest joonest alla jäävad käed on eri mastist käed, üleval on mastist käed. Punane = shove, tumedam lilla = minraise ja vs 3b nelibetshove, roosa = minraise ja calli iga raise (kuigi algajamana pigem 88 kuni kümned ajaks sisse sellest valimist hilises positsioonis kui vastane just täisnitt ei ole), rohelised on minraise ja call väike 3b, sinised on minraise ja fold (tavalisele 3b ja shovele, mõni ka minclickib otsa keskpärast kraami)
Nagu näha mida väiksemaks stäkk läheb, seda suuremat osa avamisvalimist shoveme, esialgu rohkem sellist kehvemini floppavat nagu madalad Ässad ja suurema vahega mastist pilt + kõrge number tüüpi käed. Need on ikkagi positiivse ootusega shoved isegi kui vastane teab täpselt, mida shoveme. Mida madalam stäkk, seda laiemaks shovemine läheb ja ka tugevaimad lähevad shovesse. Kes tahab rohkem näha erinevate positsioonide kaupa shovemise käte valikut (= ei tähenda, et shove optimaalne oleks, lihtsalt +ev, paljud käed mängiks paremini tõstena seal üle 13-15bb), siis siin lehel saab vaadata
Need kätevalikud on pärit endise Spiniti spinnipundi ühest varasest kätevalikute kogust. Sissejuhatuseks ja hobi korras mänguks enam kui piisav, aga elukutselistel on ka väga limiidist ja vastastest sõltuvad ka palju täpsemaid olukorrale sobivamaid rangesid. Solverid tihti soovitavad isegi laiemalt ka K2s+, Q5s+, ka osad K9o, Q9o, J9o ( ehk iga mastist kuningas, alates emand 5 mastist ja pilt + 9 eri mastist) eriti sügavama stäkiga, aga sõltub nii enda oskuste eelistest või selle puudumisest vs blindidel olevad mängijad ja solverite jaoks eelkõige ka nende 3bettimise sagedusest, teisisõnu kui tihti nendega floppi näeme või käe enne maha võtame. Otsekoheste vastaste vastu, kes 3betivad näiteks alates AQ+, 88+ ja kaitsevad ka vähem kui peaks, siis võib isegi väga palju laiem olla avamise valim kui endal positsioonist mängides ka oskuste eelis olemas. Mikrolimiitides kuni $1 või äkki isegi ka $2 juba täiesti piisab nulli või väiksesse plussi jäämiseks flopeelsete kätevalikute paika saamisest.
Meelde jätmise mõttes on heaks nipiks mitte üritada kogu valimit meelde jätta, mis pole isegi võimalik, vaid alumist otsa, näiteks tõsta tasub 16-20bb vahel mastist Kunn-6 ja kõrgem, emand 8 ja kõrgem jne. Sügavamaga raise’ib GTO rohkem, sest 3betitakse veidi vähem. Lihtsas lauas võib heade skillide korral rohkem tõsta, vs rasked või väga agrod vastased ise ka üritan veidi vähem mängida kui solverid pakuvad lahenduseks.
Päris palju ka päris mängus limbitakse ka heade regude poolt juba alla 20BB buttonilt, enamuses tõstmise kätevaliku madalamat otsa + veel lisaks suited (semi)connected käsi + limpimise kätevaliku kaitseks siis ka mõningaid hästi floppavaid väga tugevaid käsi, näiteks AA, AQs, et karistajaid karistada ja oleks ka kõrgetel boardidel limpimise valimis käsi. Kui lubatakse raise’ida, näiteks madalal laivturnal, siis pigem tõstaks, aga agressiivsete 3bettijate vastu on limpimine igati omal kohal. Ja mida agromalt karistavad, seda tõstaks limpimisvalimis paremate käte osakaalu, seaks lõksu aeg-ajalt. Kogu pokker ongi vastasmängijatega kohanemine.
Edasi siis Väikselt blindilt kätevalik kui eelnevad mängijad on foldinud:
20-25BB:
Siin on näiteks huvitav näha, et Emand-poiss ja emand-kümme mastist, poiss-kümme mastist läheb ka shovega kaasa, sest madala paari vastu ees ja ka madala Ässa vastu ligi 48%, paremas seisus kui KQ-KT mastist, mis moodustavad vähem ridu. Nii limpimise kui tõstmise valimid on polariseeritud. Ega polegi vaja täpselt neid käte jaotuseid täpselt meelde jätta, pigem lihtsalt loogikat.
Siin lilla kätevalim KTs, JTs jne siis sama nagu lilla ülal, limp ja calliks ka kõik raised-allinid ära.
Ja 10bb ning alla läheb järjest rohkem shoveks, limbiks päris kõrgeid hästi floppavaid käsi nagu kõrged mastist ässad, keskmised paarid.
Need kätevalimid on siis tehtud eeldusega, et ka suurel blindil on asjalik GTO’st aru saav mängija, kes isoleerib polariseeritult vähemalt 25%, osad ka oluliselt rohkem, seetõttu ka osad head käed nii limp-call kui limp-shove valimis. Madalas laivmängus jälle pigem ei isoleerita sugugi nii palju ega 3b shoveta ja pigem väärtuse peale, nii pole küllaltki lai trappimisvalim jälle optimaalne, võib laiemalt raiseda ja limpimisvalim jättagi nõrgemaks. Kui vastane välja loeb selle, siis jälle kohaneda jne. Lihtsas laivmängus päris shovemise alumist otsa ei pea ka shovema üle 12bb kui otsekohesem-nitisem mängija vastas ja saad väiksemalt üle mängida limbi või väikse tõstega või on lauas keerulise bb’ga madistamise asemel lihtsamaid olukordi.
SB’lt otsused vs Buttonilt 35-50% käsi avava mängija tõste vastu. Enamuses mängime shovega, positsioonist väljas on raske mängida vs hea mängija:
20-25BB
16-20BB:
11-13BB
Need all in lükkamise kätevalikud on siis vastase vastu, kes vähemalt 3035% avab ehk siis umbes ülaltoodud valimit. Kui buttonil mängija avab kitsamalt, siis alumine osa läheb järjest rohkem foldi. Samuti mida mida laiemalt avab, seda laiemalt saab shoveda sõltuvalt ka kui laialt või kitsalt vastane callib. Kui on lauas lihtsaid kohti ei pea kõiki piiripealseid shovesid ka tegema ilmselgelt, netis aga ei kannata heade mängijate vastu sarnaseid kohti raisku lasta. Ekstreemsetel juhtudel kui vastane avab näiteks 40% või rohkem, aga callib 18-30bb shovesid kitsalt ehk AT+, 66+ ütleme, siis leidub selliseid juhtumeid, kus ka iga 2 kaardiga shove üle tema tõste on +ev, kuna lihtsalt nii suure osa avatud kätest paneb maha, aga jah neid leidub harva ja tasub enda imagot tähele panna, ka vastased kohanevad. Viimases tundub Q9s, T8s tüüpi käte lihtsalt callimine SB’lt vs enamus mängijad ka natuke lai, ise päris mängus ei tee, võib-olla viga mul siis.
See siis oli esimene strateegiaartikkel, tuleb alustada algusest, põhiasjad hästi paika saada. Küll jõuame ka erinevate boardide barreldamiseni, check raise’imisteni jnejne juba lähinädalail.
Paar päris head artiklit ka teemasse:
https://blog.gtowizard.com/top-5-mistakes-in-spin-gos/
https://blog.gtowizard.com/an-introduction-to-spin-gos/