Strateegiaartikkel 2: kuiva äss kõrge boardi barreldamine 25bb

Esileht » Strateegiaartikkel 2: kuiva äss kõrge boardi barreldamine 25bb

Lisaks flopieelsetele olukordadele hakkame paralleelselt vaatama ka GTOWizardiga flopi järgseid olukordi 25BB effectice Button versus Big blind võitluses turniiril 8max lauas.

Boonus:
€500 eest boonuseid
Tervitusboonus
* Ainult uutele klientidele.

Loogika on küllaltki sarnane ka sügavama ja madalama stäkiga ka varasemate positsioonide avangute korral. Esimeseks siis küllalki kuiv eri mastist boardil.

GTOWizard soovitab antedega turniiril 25BB’ga avada ja limpida buttonilt järgmist kätevalikut kui ees on folditud:

Punane on siis 2,1 blindi tõste, roheline limp. Tasub tähele panna, et see on oluliselt laiem kui eelmises artiklis toodud Spinnide BTN avamisvalim, kuna siin on lisaks ante mängus, mis motiveerib rohkem avama. Spinnides eri mastist 8 ja 9’ga käed on fold ja ka paljud madalamad mastist pikema vahega ja madalamad connector käed. Kui blindidel on pasiivsed mängijad ja oskame hästi mängida postflop, siis see on täiesti okei kätevalim. Kui on väga agrod, siis võib limpi panna rohkem käsi ja ka lõksu seadmise käsi rohkem.

SB teeb sellise valimiga avangu puhul tõste vastu järgmist GTOW soovitusel:

Pruunikas värv on All in väikselt blindilt, roheline call, punane on 3bet 2,1bb pealt 6bb peale. Väiksed 3betid on küllaltki väärtuse suunas kaldu mõned blokkeritega või hästi floppavad käed ka sekka.

Vaatame korra kiirelt, millega BTN callib SB shove kui BB on foldinud:

Laia avangu järel laia shovemisvalimi vastu soovitab GTOWizard callida umbes nii, roheliste kätega. Laivturniiril keegi nii laialt ei shove ja seetõttu reaalsuses calliks palju kitsamalt sõltuvalt vastasest. BB peab callima sellest mõnevõrra kitsamalt, sest aeg-ajalt on ka BTN’il ikkagi käsi.

Jätkame siin SB foldiga, sest mitmekesi potte hetkel veel Solverite keskmise kuumaksega variandid veel läbi ei hammusta, see teeb otsuste jada rohkem kui suurusjärgu võrra keerukamaks.

Peale SB foldi Suure blindi mängija teeb järgmist:

Nagu näha enamus paare kuni poisteni on all in, ka kõrgemad (väärtuse peale) ja madalamad (floppavad kehvasti, aga ikkagi pikalt ees) eri mastist ässad, kõrged mastist ässad on 3bet 6,3 peale. Sügavama stäkiga on suurem 3bet ilmselgelt, seal 50bb kandis üle 4x veidi. Ka mastist blokkeritega shovesid ja offsuit paari blokkeriga 3b bluffe, ka hästi floppavate keskmiste mastist connectoritega.

Ja nüüd alles jõuame flopi järgse olukorrani. Edaspidi nii pikki sissejuhatusi ei tule, esimene kord võiks nagu välja tuua.

Flop tuleb siis ja kuna BB mängijal sette siin pole, need 3betitud enne, enamus eriti kõrged ässad ka 3betitud, siis BTNil mängijal on oluliselt tugevam kätevalim siin ja BB checkib siin kogu range’i.

Buttonil mängija jätkupanustab A93 eri mastist boardi siin kogu valimiga:

Tumedam punane tähendab suuremat panust, aga GTOWizard pakub välja ligi 30% kätega panna 20% potist ehk 1,1bb, sarnaselt ka 33% ja 24% panna 55% potist, vähesega veelgi rohkem. Pole mõtet siin väga neid erisusi tähele panna, selline 25-30% kanti jätkupanus on vägagi okei.

Selle väga laia, aga tugevama range vastu BB’l olev mängija jätkab nii:

Tugevamaid Top paare, madalaimat 2 paari tõstab 33,% cbeti vastu väikselt 1,9BB panuse vastu 5,5 bb peale väärtuse peale, tugevaimat teist paari ka vahest, aeg-ajalt keerab semi-bluffiks backdoor tõmmetega mastist connectoreid, mis keskmisele ja madalama kaardi ümber on, samuti ka siin alumist paari veidi millel on backdoor rea võimalusi. Sügavama stäki ja varasema avangu puhul on BB’l rohkem ässasid ja ka sette järel, siis on ka keskmised järele jäänud ässad selgelt check-call valimis, ei anna nendega ees olles sisse saada, väärtuse peale 2 paari, setid ja samuti backdoor tõmbeid tõstab. Mida sügavam stäkk, seda vähem check raiseme, madalamaga eriti laia valimi vastu peab rohkem tõstma. Ka kõrgemad backdoor mastiga broadwayd on tihti veel call, sest enamasti on ees, vs varasema positsiooni kitsama valimi tõste on need lihtne fold.

Kui nüüd BB mängija on tõstnud flopi, siis BTN’il mängija sellise kergemapoolse ja capped (ehk väga tugevaid käsi vähe järel) raise’i vastu 1,9 pealt 5,5bb peale, callib iga paari, 2 paari, setiga ja ka enamuse heade backdoor tõmmetega, ka mastist broadwaydega. GTOWizard soovitab veel otsa panna nii kergele tõstele kõigi eri mastist kõrgete ässadega, väheste kõrgete mastist ässade ja semibluffina 87, 86s, 76s tüüpi ilma showdownita backdoor tõmmetega käsi. Päris light ja piiripealne mäng on GTO. Flopi raise järel jätkab BB’l olev mängija turnil panustamist tõstetud väärtuskäte ja nende backdoor tõmmetega, mis paranesid tõmbeks ja siin ka bluffiks pööratud bottom paariga väikselt 20-33% potist panustamist (sügavama stäkiga veidi suuremalt 30-45%), ülejäänud nüüd bluffiks jäänud käed annab alla. Nii jääb riveriks korralik shove või suur panus järele nii bluffide kui väärtuskätega.

Vaatame uuesti turni kui nüüd BB’l mängija on flopi lihtsalt callinud ülaltoodud valimiga. Siis küllalti blank 6 turnil BB mängija checkib jälle kogu valimit ja BTN mängija jätkab nii:

Nagu näha iga top paariga, kõrge paariga, hea teise paariga ja kehva showdown valuega bluffidega kätega jätkab siin vs nõrk range enamasti suurelt ligi 80% potist väikse flopi panuse järel ja samas keskmised paarid ning nüüd tõmbeks paranenud käed, teise seti jätab järgi checkimise valimisse. Varane positsioon vs BB sügavama stäkiga kui ka BB’l rohkem okeisid käsi on nii flopil kui flopi callil järel, siis jäävad rohkemad mastist madalad ässad, ka kõrged paarid järgi checkimise valimisse.

Nüüd jätkab ~80% potist beti järel BB’l mängija nii:

Jätkuvalt suure hulga bluffide tõttu on ka iga teine paar veel call, ka bluffiks pööramata jäänud madalaim paar.

Blank riveri näiteks poisi korral BB jälle checkib pea kogu range’i ette ja BTN shoveb siin enamus alles jäänud top paarid, 2 paarid ja enamus alles jäänud bluffe, checkib järgi kesmised paarid:

ja Riveril siis BB mängija jätkab shove vastu nii:

BB mängija siis callib iga alles jäänud Top paariga (= muu hulgas blokib väärtuskäsi ja vastasel riveri shoves bluffe ligi kolmandik range’ist, kui endal äss, siis pigem suurem % bluffe vastasel). Ja huvitav ning intuitsioonivastane on, et flopil teise paari 9 puhul lähevad riveri shove puhul calli pigem kehva kickeriga käed ja ka madalaim paar enamuse ajast, kuna need ei bloki bluffe, parema meelega callib siin 94s kui K9o, mille enamasti foldime! Vastane checkib 9, J, kõrged paarid järgi. Enamus ajast on callides BB mängija taga, aga GTO bluffimisrange’iga shoveval vastasel piisavalt bluffe järel, pot oddsid on olemas, et kehva kickeriga on call, hea ja keskmise kickeriga, mis aga bluffe blokib, on tegu foldiga.

Ei ole mõtet jälle siin täpselt meelde jätta, pigem loogikast aru saada ja ega päris mängus näiteks madalal laivis keegi nii õigesti ei calli ega raise’i, mis muudab ka enda otsuseid oluliselt. Samuti on nii laiad barreldamisrange’id ainult Äss kõrgel flopil ainult BTN vs BB olukorras, muudeks situatsioonides on checkimist oluliselt rohkem. Online mängus aga reg vs reg vähegi keskmistes ja kõrgemates limiitides küllaltki nii juba mängitakse. Üldiselt ongi vaja madalas laiv mängus GTO asemel exploit liine võtta, preflop ja flopil vähe raise’ija ja liiga palju foldija vastu peale flopi calli turnil jätkaks palju otsekohesemalt ja tugevama polariseeritud range’iga, passiivse stationi vastu samuti barreldaks value peale ja ei muretseks jätta palju järgi checkimise liini kaitseks.

GTOWizard on siis levinuim abiprogramm täna ja abiks nii Holdemi cashi, turniiride kui SNGde flopi eelsete ja järgsete otsuste analüüsimisel. On nii tasuta versioon, millega saab tasuta mõne üksiku käe päevas läbi vaadata kui tasulise puhul ka päris konkreetsete olukordade jaoks lahendusi, vastaste kätevalimeid paremini paika pannes veelgi täpsemad konkreetsesse olukorda sobivaid lahendusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid
5.0 hinnang
Betsafe: 100 tasuta spinni või €100 tasuta panus
4.8 hinnang
ProntoBet: 200% kuni €1000 boonus + cashback