Strateegiaartikkel 3: 12-25bb Suurel Blindil vs buttoni minraise

Esileht » Strateegiaartikkel 3: 12-25bb Suurel Blindil vs buttoni minraise

Jätkame Optibetiga koostöös strateegiaartiklite seeriat järgmise flopieelse kätevaliku artikliga. Esimeses artiklis sai vaadatud Buttonilt avamise ja Väikselt blindilt esimesena käigu kui ka buttoni avamise vastu kasutatavaid käsi ja kuidas nendega jätkata. Seekord vaatame rohkem Suure blindi mängitavaid käsi nii buttoni mintõste kui ka buttoni mintõste ja SB callimise korral.

Boonus:
€500 eest boonuseid
Tervitusboonus
* Ainult uutele klientidele.

Kõige pealt siis Suurelt blindilt mängitavad käed Buttoni miinimum avangu vastu 25bb sügavusel. Leitud GTOWizardiga ilma antedeta mängus. Antedega mängus peaks õige pisut laiemalt kaitsma, kuna ka button avab laiemalt ja on rohkem chippe mängus, mille pärast võidelda, aga ka see valim on üldiselt enamuse jaoks meist juba ootamatult lai (ja eeldab GTO tasemel postflop oskuseid! mida näiteks minul selgelt veel pole). Iseenesest ka sügavamate stäkkide korral on 3bettimise soovituslikud valimid küllaltki sarnased (vähem eri mastist ässasid, võib-olla A5s, A4s tüüpi käsi veidi):

Roheline = call, pruunikas = shove, punane = 3bet 2bb pealt 6bb peale. Väga heade mängijate vastu, eriti kui ise nii mugavalt ei tunne, madalaid boarde veel hästi ja agressiivselt mängida ei oska, calliks kindlasti pisut vähem ja võib-olla shoveks pisut rohkem siis nende kergelt punasega märgitud käte arvelt. Eriti alguses ka mitte-all in 3bettimise valimi võib vabalt väiksema hoida kui ei tunne mugavalt flopi järel kergelt sisse ajada, laialt avajate vastu on enamus osaliselt punasega märgistatud käsi aeg-ajalt ka shovedes +ev koht. Sügavamalt ja ka varasemate positsioonide ning kitsamate avamisvalimite vastu läheb shovemine ilmselgelt järjest kitsamaks, väga sõltub eeltoodud muutujatest ja eks see ongi mängija koht hinnata olukorda. Varasemate positsioonide ja kitsamate avamisvalimite vastu, eriti kui on selgelt hea mängijaga ka tegu, siis ilmselgelt mõnevõrra kitsamalt calliks. Kindlasti veelgi kitsamalt kui on mingisuguseid ICM kaalutlusi ka mängus. Ise reaalses olukorras foldiks pigem pisut rohkem üldiselt eriti eri mastist käsi vs hea mängija ja kindlasti ka suurema tõste korral, mis paljudel tähendab mõnevõrra tugevamat valimit samuti.

Nüüd sama 25bb olukord ka peale Buttoni min avangut ja Väikse blindi calli. Väike blind siis GTOs ei träpi nagu nähtud esimesest artiklist ja seetõttu on 3b bluffimine palju parem, kaks laia range’i milles top käsi harva, SB callib pre vähe sellist mastist keskmine äss, madalamad mastist broadwayd tüüpi käsi ja saab shove callida kõigest 19% kätega ehk shovemine muutub palju paremaks, surnud raha rohkem. Päris mängus kehtib siis reg + reg olukorras. Kui emb-kumb avab vähem või SB 3betib vähem, trapib rohkem, siis ilmselgelt vähem mõistlik 3bettida:

Lisaks shovemise järjest kasumlikumaks muutumisele samas callimisvalim mõnevõrra väheneb eriti eri mastist suurte vahedega käte puhul nagu K2o, Q3o jne, sest need on tihedamini domineeritud. Kõik mastist käed on jätkuvalt vähemalt call, nende oodatav tulemus mitmekesi mängides paraneb. Kindlasti taas siis peab ise hindama nii enda postflop oskust suhtena teiste mängijate oskuste vastu kui ka nende kätevalimeid.

Suurelt blindilt 20bb vs BTN mintõste:

Küllaltki sarnane ülaltoodule, lihtsalt natuke rohkem eri mastist keskmiseid ässasid shoveme.

Suurel blindil 20bb vs btn mintõste ja SB call (viimane siis selliste K9s, Q9s, A8s, T8s tüüpi kätega ja saab shove callida sellest vähesega ligi 24% KTs ja A8s):

Nagu näha ka siin saame järjest rohkem keskmiseid eri mastist ässasid positiivse ootusega shoveda.

Suurel blindil 16BB vs Btn mintõste:

Nagu näha efektiivse sügavuse madalamaks minnes shovemisvalim isegi mõnevõrra kitseneb, näiteks just K8s-K6s vahelt, kuna nüüd Button juba pisut madalama stäkiga kõige madalamaid mastist kuningaid ei ava (saab küllalt tihti shove otsa) ja callib juba ära KTs+ ehk folditavaid käsi vähem. Suurema kickeriga mastist kuningad on selgelt positiivse ootusega shove, aga GTO eelistab neid hoida callimisvalimis. Ise reaalselt siin ei 3beti 2bb avangut 5bb pea kunagi, AA lihtsalt calliks, et oleks barreldajate vastu kõrgetel boardidel häid käsi rohkem + tal selle käe korral vähem callimiskäsi ja osad kõrgemad paarid shoveks otse.

GTOWizard üldiselt 16bb kandis ei soovitagi SB’lt callida, aga kindlasti juhtub seda kui SB mängija ja ka BTNil mängija on sügavamate stäkkidega. Kindlasti on ka agara BB’l oleva 3betshoveja korral ka lõkse nagu AA sb valimis ja ära callib veel KTs, A9s tüüpi kätega, enamuse siiski foldib. Suurelt blindilt 16bb ja SB calli korral siis soovitab järgnevalt toimida:

Siin on juba mitu olulist muutust: 16bb’ga buttonil mängija avab pisut vähem, shoveb otse madalad paarid, mõned kõrgemad suited connectorid, A8-ATo, A4-A6s ehk tal vähem ässasid mintõste valimis, rohkem hästi floppavaid käsi mängus ja ka SB mängijal vähem ässasid rohkema shovemise tõttu. Niisiis suur enamus ässasid on siin positiivse ootusega shove ja isegi kohustuslik, sest floppavad kehvasti! Kindlasti tasub ka tähele panna, et kui ise BB’l olles oleme väikseim stäkk ja nii BTN kui BB on suuremad, siis nad otse ei shove nii palju ja madalamad eriti eri mastist ässad ei ole ikkagi +ev lüke. Veel läheb callimisvalim järjest kitsamaks, ei mängi enam eriti domineeritud eri mastist käsi enam positiivse ootusega välja positsioonist väljas olles.

Viimasena BB’lt vaatame 12bb vs Btn minraise, sealt allapoole on juba pea kõik BTN’ilt openshove valimis ja ka siin juba üle poole mängitavatest kätest shoveb otse:

Siin suur enamus eri mastist ässasid on shove, 3bshove semibluffimise valim kaob ära kuna fold equityt pole, vastane foldib minimaalselt ja callime taas vähe, oluliselt vähem kui HU olles kuna vastase mintõste valimis ikkagi palju mastist käsi, mis T7o, J7o tüüpi käsi domineerivad.

Taaskord pole mõtet täpselt neid valimeid meelde jätta, püüda loogikast aru saada, mis kuidas mõjutab. Päris mängus ei mängita päris GTO’d, eriti laivis on enamasti asi kaugel sellest, ei taheta välja kukkuda, ei shoveta piisavalt.  Mida madalam stäkk, seda rohkem sisse ajada, sellise 16-20bb vahel saab ka selliseid hästi floppavaid J8s, K7s tüüpi käsi ajada, sest madalad ässad on pigem liiga riskantsed ja pikalt domineeritud calli saades. Kindlasti aga tasub laivis laiemalt shoveda eriti heade palju avavate ja hilisematel tänavatel palju survet panevate mängijate vastu, kes liiga kergekäeliselt flippe ei pruugi tahta võtta A8s tüüpi kätega ja enamasti neil on pigem selgelt kehvem.

2 Replies to “Strateegiaartikkel 3: 12-25bb Suurel Blindil vs buttoni minraise”

 • Madis Müür says:

  Baltic Poker League tuleb Optibetis taas juba 7. korda:
  10 turniiri sisseostuga $11-$55 vahemikus,
  kokku festivalil $30k GTD,
  Lisandväärtus üle $6000 ehk mängijatele isegi kuni 20% lisandväärtust, lisa ROId.
  Võitjale €2000 pakett, teisele kohale €1500 pakett.
  Esimene turniir juba sel pühapäeval 24.03. kell 20.00. $33 Opener
  Hea võimalus väikse-keskmise fieldiga turniiridel tiitli ja karika nimel võistelda ja parimatele vägagi okeid lisaaauhinnad.
  Visake pilk peale:
  https://balticpokerleague.com/

 • Madis Müür says:

  Meeldetuletuseks ka veel, et minu pühapäevase Optibetis mängu striimi ajal WinTV kanalis on siis ka kõigile kes 2 nädala jooksul Optibetis vähemalt 10 vähemalt $3 sisseostuga spinni võitnud on $500 lisandväärtusega tasuta turniir. Osalejaid pigem tuleb vähevõitu ehk lisandväärtus mängija kohta võib ka jääda üle 30-40 dollari.

  Turniir leitav Optibeti Lobbys Madis Spins Optibet Challenge nime alt (ja sisseost siis 0).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid
5.0 hinnang
Betsafe: 100 tasuta spinni või €100 tasuta panus
4.8 hinnang
ProntoBet: 200% kuni €1000 boonus + cashback