Seekordses Optibetiga koostöös valmivas strateegiaartiklis vaatame siis lõpuks turniiride 3betitud potte, millega mis positsioonis GTO soovitab 3bettida kui suurelt ja kuidas erinevatel boardidel GTO mõlemas rollis jätkaks, sekka mõningaid enda tähelepanekuid.
Näiteks 8max lauas peaks kolmandalt positsioonilt avama sellise valimiga ja siin üleval erinevate positsioonide kaupa näitab ka 3 panuste suurust, ,3BB pealt tuleks tõsta positsioonis 7,5bb peale ja SB ning BB pealt vastavalt 9,8 ja 10,3bb peale (kui on tõstnud väiksem stäkk, siis väiksemalt, suurem vs suurem stäkk siis ka suuremalt, loeb efektiivne stäki suurus):
See siis täiesti standard kätevalim keskpositsiooni avamiseks full ring lauas. Päris mängus keskmine mängija pigem võib isegi vähem veidi avada eriti mastist väiksemaid ässasid ja Q8s tüüpi käsi ei pruugi avada, mistõttu peaks ka 3bettima vähem. Sellise avamisvalimi vastu aga GTOWizard soovitab näiteks CO pealt nii callida (rohelisi) kui 3bettida siis 7,5bb peale (punaseid, paljusid ka mixida ehk aeg-ajalt nii callida kui 3bettida kui mõlemat värvi):
Siin näiteks JJ+, AK+ läheb siis ka stäkkidele mänguks pre sisse vajadusel suur enamus ajast (kui just suurt 4b actionit ei tule), aga näiteks ka AQo on rohkem positsioonis isoleerimiseks ja päris stäkkidele ei mängiks nagu näha ka mastist AQ pealt.
SB pealt ehk positsioonist väljas mängime kõige vähem käsi ja proportsionaalselt kõige rohkem 3betime:
BB pealt saame kõige rohkem kaitsta ja pole enam mängijaid selja taga vaja välja isoleerida ehk 3bet kõige madlam ning KTs, AJo tüüpi käsi lihtsalt callime, et hoida kehvemaid kunne-ässasid sees, 3betime vähem ja polariseeritult:
Nagu kõik intuitiivselt teavad, siis BB pealt jah kaistma peaks päris laialt, sisuliselt kõik mastist käed ja ligi pooled paremad eri mastist, mis päris rääbised pole.
Mõningaid mõtteid ja täpsustusi vahele: GTOWizard eeldab igal positsioonil mängijal GTO tasemel nii preflop kui postflop mänguoskust ehk täitsa okei sagedusega saad seljatagant ka 3beti ja siis postflop ka vigu ei tehta. Päris mängus näiteks madalal live €100 turniiril enamasti taga mängijad 3betivad palju vähem ehk jõuad palju rohkemate kätega flopile ja ka postflop ollakse pigem passiivsemad ja otsekohesemad üldiselt. Teisisõnu saab veidi rohkem käsi mängida kui postflop vastas(t)est parem oled ja nitisemate mängijate vastu selgelt võib ka vähem 3bettida, pisut rohkem callida.
Siin näide vs LJ tõste ja 2 calli (näeb ülaosas), millega SB pealt kuidas jätkata:
Soovitab siis SB’lt ainult 3bettida ja tumepunaseid siis ka Allin ehk 60bb! Päris mängus eelnevad mängijad võivad pisut laiemalt callida enne floppi, mis nagu soodustaks laiemalt shove/3bettimist, aga tihti ka ei 3betita piisavalt laialt ehk igasuguseid QQ-TT callitakse vahepeal, mõni ka AK ja samuti ka BB mängija ei 3beti nii laialt ehk shovemisvalimi hoiakski konkreetselt AK, võib-olla JJ, kui loosemad tegelased võib ka TT (ja 99 vahest) ning callida saab kindlasti rohkem. Siin soovitab üle 90% foldida ja ega näiteks K9s, A4s, QTs ei saagi nii flopil top paari väärtuse peale mängida, aga aeg-ajalt selliseid käsi calliks ka OOP kuna võivad ikkagi väga hästi flopata ja pigem tehakse postflop ka suuri vigu aeg-ajalt.
Vaatame mõne flopi jätkamise 3betitud potis ka üle 2 mängija vaates CO vs LJ open, kõigepealt millega enne floppi kuidas jätkata:
Nagu näha nõrgema ca 1/3 käsi soovitab maha panna, shoveda soovitab vs selline polariseeritud valim AKo, JJ ja väikse sagedusena semibluffina ka okeilt toimiv A4s, 4betib 7,5bb pealt 17bb peale väärtuse peale QQ+, AK+, millega selgelt ka valmis sisse minema, callib ka kõik paarid (ise pigem madalad foldiks eriti päris mängus palju nitisema ja rohkem kõrgete paaride poole kaldu 3bet kätevalimi vastu kui vähegi suurem 3b) ja callib siis okeilt floppavaid käsi. Päris mängus nitise 3beti vastu foldiks ka rohkem selgelt, aga selliseid suited connectoreid peab mõnevõrra callima, parema meelega calliks siis juba 98s kui QTs, millega tihedamini domineeritud, aute läinud.
Näiteks KT4 eri mastist boardil GTO ei soovita preflop callijal midagi panustada, kogu valimiga check ja tõstja siis seda boardi jätkupanustab pea kogu valimiga 25% või 50% enamasti:
Jätkupanustab GTO seda boardi siis pool ajast 25% nii settide, teise paari, paljude bluffidega (neid miksib 25 ja 50%), ka kehvema kickeriga teise paariga, 50% panustab tihedamini hea top paari, ülepaari ja bluffidega.
Seda boardi soovitab GTO siis jätkata HJ mängijal järgnevalt:
Nagu näha väikse 25% jätkupanuse vastu paremaid Top paare, osasid AQ, AJ tüüpi käsi, osa ajast QJ, väike osa ajast aukuostud ja teine paar ning alati alumine set raiseks, keskmisi top paare ja teisi paare enamasti calliks, paneks maha ligi pooled käed millel tõesti kehv olukord siin. Aeg-ajalt tõstab ka kolmandat paari A4s backdoor mastiga.
Ja kui vastane siin siiski jätkab calliga, siis barreldaks turni järgnevalt erinevatel turnidel:
Enamasti siis madalamatel boardidel jätkaks barreldamist 50% potist mahus (= suuresti kuna paljud top paarid on vastane ära tõstnud juba flopil! päris elus ei tõsteta ehk ei paugutaks nii tihti), kunni puhul samal põhjusel, ässa puhul madalama sagedusega (kuna mitmete ässadega calliks laia väikest cbetti, madalamad ässad on ck järgi enamasti) ja kõrgetel T-Q turnidel ka ckime tihedamini.
Vaatame ka madalamat tõmbesemat boardi nagu 983ss. Siin jälle peaks callija checkima kogu valimit ja 3bettija jätkama järgmiselt:
Nagu näha neljandik käsi checkib enamasti teist paari, keskmise kickeriga top paare, paremaid mööda läinud ässasid ja keskpäraseid tõmbeid, millelt ei taha lasta end maha tõsta. Suuremalt ehk ligi 50% betib ligi poolte kätega mis on rohkem ülepaarid, TPTK, ja blokkeritega bluffid nagu KJo, KTs, ka madalamad suited kunnid ja ässad. Väiksemalt betib sette ja teist paari, keskpärase kikkeriga top paari.
Väikse 25% jätkupanuse vastu peaks jätkama GTO arvates nii:
GTO tõstaks siin vs väike bet siis TPTK, osa ajast T9s, ülepaare, mastist JT, QT-QJ puhul selgelt rohkem mastitõmbega käsi, paari ülekaart + mastitõmme tüüpi kätt, madalaimat setti, natuke keerab ka mastiblokkeriga AJ, KQ tüüpi käsi bluffiks väikse tõstega. Callib teisi paare, enamust top paari, mõningaid äss ja kunn kõrgeid, madalamaid paare ja foldib ilma backdoor mastita rämpsu põhiliselt.
Enamus turnidel jälle HJ positsiooni mängija checkib ette, aga 5-7 ja A turnidel ka mõnevõrra donkaks väikselt, eriti kui mast kokku tuleb 15-40%. Üldiselt aga CO positsioonis mängija jätkab ligikaudu nii,, madalatel ja kõrgetel sagedamini, vähem keskmistel ja Ax turnidel:
Nagu näha GTO siis 3betib täitsa omajagu ja barreldab aktiivselt nii (turnitud) top paare ja paremaid väärtuskäsi kui bluffe ligi pool potist, eelkõige ka kuna vastane peaks arvestatava osa väärtuskäsi ja semibluffe ära tõstma flopil. Näiteks võrdluseks €100 live turniiridel mängus kus 4betitakse vähem (AK, JJ, mitmed veel lihtsalt call 3b pre) ja floppe tõstetakse päris vähe ja nutsiselt, paremad top paarid on lihtsalt call jätkupanuse vastu, siis turni barreldaks kindlasti ka vähem oluliselt. Osad ka kindlasti callivad floppe vähem kui GTO ja ka seetõttu on vastaste turnil jätkamise valim tugevam. Lihtsamas sotises näiteks kindlasti ka nitisemate ja tugevaid käsi rohkem sisaldavate valimite vastu ka 3betiks vähem ja mängiks rohkem postfloppi.
Ilmselgelt taaskord pole mõtet sõna-sõnalt võtta ja täpselt üritadagi meelde jätta, mis on võimatu ja päris mängus madalal identseid olukordi ei tule ka GTO mängijate vastu, rohkem loogikast proovida aru saada, miks kus ligikaudu millega palju panustab, mis bluffidega kus kuidas jätkab jne. Reaalne mäng madalal erineb sellest oluliselt.