Strateegiaartikkel: checkitud flopi ründamine turnil BB’lt

Esileht » Strateegiaartikkel: checkitud flopi ründamine turnil BB’lt

Vaatame seekordses Optibetiga koostöös valmivas strateegiaartiklis läbi checkitud boardide ründamist BB vs BTN olukorras turnil 25bb, aga sarnane loogika kehtib ka BB vs CO, HJ ja ka varasemate avangute vastu, ka sügavamalt.

Boonus:
€500 eest boonuseid
Tervitusboonus
* Ainult uutele klientidele.

Vaatame kahte kõrget floppi, kus esialgne tõstja peaks jätkupanustama sisuliselt kogu range’i üle 90% isegi nagu eri mastist kui ka tõmbesemat pisut paremini BB’l mängijat hittivat mastitõmbega floppi kus BB’l olev mängija peaks juba rohkem raisema ja nii on avaja jätkupanustamise valim pigem ca 60% kandis. Vaatame mis on head leadimise kaardid, mis mitte niiväga.

Kuidas GTOWizard soovitab jätkata avajal sellisel boardil:

Nagu näha peaks avaja jätkupanustama küllaltki kogu avatud kätevalimit, enamasti väikselt, millega saab ligi 40% folde. Varasema positsiooni avaja peaks isegi veel laiemalt, kuna tal selliseid küllaltki möödas käsi nagu A7o, K4s, 75s, J6s isegi veel vähem. Panuse suurust soovitab GTOWizard nagu näha enamasti hoida isegi 1BB, eelkõige kuna saab nii odavalt piisavalt folde kui ka GTO järgi peaks nii check-raisema sellist boardi küllaltki palju ka laialt ja bluffiga, mida reaalses mängus madalal ja laivi kohalikes €100 turnades selgelt ei näe.

Avaja üldiselt checkib kõige madalama kickeriga TP’sid natuke, 2.-3. paari, mida ei taha saada maha check raisetud ja madalamaid ja vahepealseid paare, 33-99, mis pole setiks muutunud, väiksel määral mõningaid keskmisi Äss kõrgeid ja keskpäraseid tõmbeid nagu J8s backdooriga, 980, millelt ei taha saada maha raisetud. Teisisõnu checkimise range on küllaltki väärtuse poole kaldu, milles siiski nutse, 2 paare ja ka häid top paare pole! Ehk siis okei väärtusvalim, millelt siiski on võimalik vastast survestades maha saada. 

Näiteks 3s mastitõmbe tooval turnil peaks BB’l olev mängija ründama nii:

Nagu näha BB’l olev mängija checkib 72,7% ajast ja panustab ligi 27% ajast üle poti. Suurelt 133 või 178% potist panustab eelkõige iga top paari, sest nendega oleme selgelt vastase ck-back range’ist pikalt ees (mõned keskmise kickeriga TP’d checkib, kaitseks), iga kõrge mastitõmbega, mis pole paarile pihta saanud nagu J4s potid, T9s potid ka. Keerab ka turnil saadud madalaima paari bluffiks tihti, mängib agressiivselt KJo, J9o tüüpi käsi, millel equityt on, aga mis vastase keskpärase showdown value vastu taga. Oleks vs varasem poss ja sügavama stäkiga, siis ka sette. Lihtsustatult betiks lihtsalt kogu seda bettimisvalimit ligi 1,5 potti. Checkib enamus 2. (betib neist parimaid AT, KT tüüpi käsi osa ajast) ja kolmandaid paare, millega siis ck-call liin ja ka täisrämpsu, ka 2.-3. paar + mastitõmme tüüpi käsi, millega pole mõtet suureks ajada, poolbuffiks keerata vs ok range, igati ok showdown value olemas.

Vastane peaks avaja suure beti vastu jätkama nii:

Foldib ligi poole ehk äss kõrged, pihta saamata paarid (millel kehvem paremaks saada kui 3. paaril), madalamad kolmandad paarid. Raisema enda parimad alles jäänud emandad, turnitud seti, callib madalaimad TP’d, teised paarid, kõrged mastitõmbed, enamus kolmandaid paare.

Niimoodi calli saades blank riveril jätkame veidi üle pot betiga:

Alumisteks paarideks läinud semibluffimis kätega checkime (showdown value olemas, enamasti oleme taga, ei saa siiski kõike bluffiks keerata 2 tänavat muidu bluffiks liiga palju), ka osade J9, J8 tüüpi kätega, mis blokivad vastase foldimisrange’i. Value peale paneks edasi madalamad 2 paari, enamus TPsid (v.a. osa ajast top QT, Q6 ehk kõrgeimad 2 paari) bluffiks edasi kehva showdown valuega madalamaid asju nagu J5s, 75s, mis vastase foldimisrange’i pigem ei bloki. Bluffidega teise kuuli panemise osas tulebki mõelda, mis kätega me blokime või ei bloki vastase foldimisvalimit. Sama ka bluffcatchimise osas, näiteks olles KJTxx boardil ckinud turni IP vs bb ja vastane on riverit surumas suurelt nii TP kui mööda läinud tõmbeid eriti Qx, siis J9 on sellisel boardil parem bluffcatcher kui QJ, sest emand moodustab suure osa bluffimisvalimist.

Reaalses mängus pigem enamus mängijad näiteks online satikatel ja live €100sel pigem betivad rohkemgi teist paari sellises kohas ja neil pole ka järgicheckimise kaitseks mastist kehvema kickeriga top paare nagu siin Q4s-Q7s, pigem jäetakse bettimata võib-olla 97s, Äss kõrgeid, K8s (kui avavad) ehk nende kätevalim on siin järgi checkides reaalsuses palju nõrgem kui GTO soovitaks! Hetkel mul pole küll node lockimise ehk vastase valimi muutmise võimekuse kõrgeima kuumaksega GTOWizardit, aga kui vastased on mingis kohas palju nõrgema valimiga kui nad peaks seal olema, siis võib vabalt väga laialt, palju laiemalt suruda, isegi pea iga 2 kaardiga peaks otsekohese mängija siin overbetiga välja saama +ev lükkena.

Kehvad käed turnil BB’na surumiseks on näiteks Ässad ja muud ülekaardid, mida tihti või vähemalt mingi sagedusega järgi checkitakse, ässade puhul BB’l mängijana tihti parimaid pole ka valimis, on ära 3betitud. Näiteks madalal boardil tihti turnil tuleva ülekaardina poiss või 10 on parem surumiseks, sest JTs, QTo tüüpi käed suures enamuses bluffitakse ära vähegi okeide mängijate poolt kuna neil pole showdown valuet. Ka teise ja kolmanda kaardi paardumine, mis on vähemalt GTO järgi erineva sagedusega ck-back on pigem halb ja sellega betime palju harvem ja ka väiksemalt:

Vaatame paari kaarti veel nt eri mastist 8:

ja J eri mastist taas kasulikum avajale ja tema ckimise valimile siin, mistõttu betime harva ja väiksemalt:

Nii on nagu elu käib. Ja nii ongi.

Täpselt sama loogika kehtib ka tõmbesemate boardide nagu Q86ss kohta, kus vastane cbetib ligi 60% vs hea agro vastane, otsekohese vastu rohkem. Sellistel kannatab isegi rohkem suurelt leadida ja tekib ka 2. paari sarnaste kätega väiksem leadimisvalim:

Kas see on ekspluateeritav stratt? Ega siin ju päris juhuslikke käsi ei soovita suruda, enamuses väärtuskäed millega ees oleme vs järgi ckitud käed ja okeid tõmbed + madalaid-keskmisi aukuost tüüpi bluffe. See on balanseeritud ja kaitstud vastase keskpärasest valimist ees olev valim.  Kui oleme palju nii surunud ja mõni mõtlev mängija on vastas, siis ilmselgelt võtaks otsekohesemalt.

Tulebki osata nii laia cbet valimit tõsta hästi nii blufi (backdoorid, ka osad kehvemad 3. paarid, mõned showdown valueta auku ostud, vaata seda posti), kui väärtuse peale paremad/enamus top paare, häid tõmbeid ja veel paremaid käsi. Siis võetakse ka jätkupanustamisega veidi otsekohesemalt ja tekib võimalusi nii keskpärastelt väärtuskätelt vastaseid maha lükata. Otsekoheste mängijate vastu, eriti kes kõik väärtuskäed ära betivad ja lahja kraami ckivad on see väga kasulik stratt ja paneks isegi palju! laiemalt, endale sobiva turni korral veidi väiksemalt poti kanti või isegi 80-90% on eepiline print lüke. Passiivsete stationite vastu selgelt väärtuse peale ja heade tõmmetega, thin value peale ja hoiaks panuse suuruse vastava käe tugevusega. Heade balanseeritud mängijatega hoiaks seda range’i umbes sellise balanseerituna.

One Reply to “Strateegiaartikkel: checkitud flopi ründamine turnil BB’lt”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
4.8 hinnang
Red Dice: 200% kuni €1000 boonus + cashback
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.8 hinnang
Slotti: 100% kuni €100 boonus
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid