Eesti meistrivõistlused, Kings, pokkeriõpe

Esileht » Eesti meistrivõistlused, Kings, pokkeriõpe

Chesterfieldi pokkeriklubi avamise ja Coolbet Openi tagasitulekuga on Eesti pokkerimaastik palju põnevamaks ja konkurentsitihedamaks minemas, oodata on rohkem rahvusvahelisi festivale. Eestis on Läänemere ja kaugemagi regiooni parim pokkeri seadusandlus ja meil on võimalik pokkeriturismi ka senisest palju paremini nii Eesti majanduse kui ka enda isiklike eesmärkide jaoks tööle panna. Selles mõttes on enda pokkerisse tagasitulekul ja seotud eesmärkidel tegelikult väga hea ajastus juhuslikult. Panengi mõned mõtted siia pokkeriteemadel, ei saa pokkeriblogis ainult üldistel teemadel jaurata.

Boonus:
€500 eest boonuseid
Tervitusboonus
* Ainult uutele klientidele.

Näiteks on plaanis Kings of Tallinnal osaleda, seekord üle mõne aasta ka tiimi koosseisus. Põhiturniirile sain satikalt peale, täna mängin €250st turniiri, pärast paari €150st nagu Celebrity ja vast ka Independence special, äkki midagi veel. Hetkel veel suuremalt ette ei võta, eelarve on piiratud ja oskused pole ka päris sealmaal veel. Hetkel veel rohkem õppimise ja katsetamise faasis enda mänguga kui raha rekkaga koju vedamas. Learning, not earning. Tegu on selgelt regiooni ühe suurima festivaliga, WSOPC siin sügisel vist ühe vähesena oli suurem. Väga hästi korraldatud festival, väga hea kava, kõigile midagi, ägedas kohas jnejne. Veidi kõrge rake on ka arusaadav – selliste suurfestivalide korraldus ei ole odav lõbu ja peab ka korraldajale ära tasuma.

Kui millegi kallal üldse pisut küsimusi tõstatada, siis ise just selle tiimivõistluse osas. Ega seal on reaalne võimalus võita ikka neil elukutseliste tiimidel, kellest kõik 10 ja enam turniiri mängivad. Neil suurem tõenäosus kaugele jõuda ka ühe turniiri jooksul ja suurema arvu mängude peale keskmiselt kindlasti jõuavad ka. Reaalne shot ongi parimal 5-10 elukutselise tiimil, kes volli ka annavad. Näiteks ühel esimestest kordadest sai ise elukutselisena ära võidetud koos Koplimaa, Sootla ja Tikerpega, me kõik võitsime ühe turna ja panime pika puuga kinni. Eepilist hiiterit on vaja sellisel meiesugusel 2-5 turniiri mängival hobimängijate pundil, et tiimivõistluses konkurentsis olla. Ongi küsimus, et kas parimate elukutseliste veelgi eelistamine ikka on optimaalne strateegia festivali korraldamisel? Nad võidavad kenasti niikuinii ja mõne teise motivatsiooniskeemiga võib-olla rohkemgi? Näiteks sama 2% lisarake’i eest tervitusjoogid kõigile tõmbaks mängu palju loose’imaks ja lõbusamaks, elukutseliste eelis tõuseks samuti ja ka hobimängijatel lõbusam. Ise sellise varasema pigem joogi kõrvale hobimängijana oleks palju parema meelega pannud 2-3 bulletit lõbusas uhamises kui et kainelt nittida ja lõbusa ja halva mängu asemel lihtsalt keskpärast teha! Või siis tervitusjookide asemel lihtsalt oleks see 2% auhinnafondis, siis ka 1-2 turna mängijatel võimalus sellest osa saada. Või ka näiteks läheb ainult esimesed 3 turniiri arvesse – siis pole volüümi andjad nii suurelt eelistatud ja on kõigile võrdsemad võimalused. Kasvõi paar mõne järgmise väikse turna piletit juhuslikult välja loosida, juhuslikud auhinnad võivad ka kenasti töötada. Tundub siiski, et Kingsi jaoks see süsteem töötab, paljud proovivad tiimides olla ja tiimile punkte tuua, kuigi reaalset shotti suuremale edule pole, nii et las vast olla.

Meil siis tiimi pani kokku Siim Suviste ja pundis veel Vsiu ehk Silver Simulaks ja privador ehk Rain Mölderkivi. Tublid hobimängijad kõik. Nimeks pakkusin päevakajalisuse teemal 5- ja Puuluubi asemel 4+ ja Kuuluuk (või kuusaabluuki!) või siis mis meid ühendab, et Mehed, Müüdid, Legendid! Nii ambitsioonikas nimi siiski ei lennanud teiste seas, nimeks sai hoopis Mehed, Müürid, Avantüürid! Osalt ka minu comebacki auks. Igati sobib, sõidame!

Meistrikate kava vist on ka kõik näinud. Endal pole kunagi meistrikatel suuri ambitsioone olnud, lihtsalt üks parima väärtusega festar teiste seas. Elukutselisena olid tiitlid teisejärguline, raha oli eesmärk. Alati on eesmärgiks olnud põhiturniir, rahvakas ja võib-olla midagi veel. Nii ka seekord, põhiturniirile pilet esimeselt satikalt kohe käes, otse võib-olla polekski sisse ostnud, suts krõbe võrreldes praeguse eelarvega. Teoorias tahaks HU ka mängida, spinne sai õpitud, HU tunnen end mugavalt, aga aeg ja eelarve seavad ka mingisugused piirid ja kuna see on tõenäoliselt üks kõrgema tasemega turniire, HU ja spinniregide osakaal on pigem kõrge, kellest paljud on minust oluliselt paremad. Juhuslikke seiklejaid võib-olla palju ei satu, nemad vast ka rohkem rahvakat vaatamas tänavu, siis las seekord jääb. Järgmine aasta vast paremini valmis ja äkki on ka aega rohkem. Käesoleval aastal on rahvakas mystery bounty formaadis ja alguspäevi on palju rohkem, saab rohkem bulleteid panna. Bounty’d algavad teisest päevast ja nii ongi mõte proovida päris mitmetel algpäevadel stäkk korralikult üles saada, et oleks heas positsioonis pearahasid korjata. Kuna stäkki tühistada ei saa kui väikselt edasi saad ja teisel või viiendal katsel näiteks saad suurema stäki, siis pigem peab kidura stäkiga päeva lõpus ära gämblima kui üles ei saa, vähemalt esimes(t)el päeva(de)l. Paar päeva järjest mängitakse ka Tartus eelvooru, võib-olla siis teen ka Tartu tripi. Vabalt võib rahvakas see aasta lisaks suurimale fieldile (niikuinii) tulla ka meiniga võrreldava auhinnafondiga, ei imestaks kui 600-1000 bulletit, äkki rohkemgi! Kindlasti annan ka enda panuse sellesse, palju torust tuleb! Rahvakas alati lõbus meeleolukas turniir olnud ja seekord on väärtust ja meelelahutust veelgi rohkem. Pigem kohustuslik osavõtt kõigile pokkerihuvilistele!

Online’is see nädal mängida ei jõudnudki, sünna ja linnast väljas olime pereringis, Kings ka algamas, vabad pokkeriõhtud see nädal kuuluvad Kingsile. Netis mängimine pole hetkel veel teenimisekoht niikuinii, rohkem õppimise-katsetamise koht. Seal on tase palju raskem ja ka $5-10 sisseostu juures vägagi võrreldav ka €100 laiv turniiride tasemega, $20-50 tase juba täiesti võrreldav €250-550 laivturnadega. Saab samu asju katsetada ja end proovile panna oluliselt väiksema summa eest. Laivis siin asju toimumas, küll vaiksemal hetkel jõuab seal pelada.

Pokkerit õppida jõudsin ka soovitust vähem, aga mõned õppevideod siiski. Mõned head poindid selle nädala õppetundidest: avades sellise 25-30BB’ga buttonilt küllaltki sellist tavalist 35-40% range’i on loose 3bettijate vastu +ev tegelikult päris laialt 4betshoveda. Kes ikka laialt kangutavad eriti small blindilt, neid regusid jagub, neil tegelikult callimiseks sobivate käte osakaal võib isegi väike olla ja nad ei pruugi ka soovida A8o tüüpi käega callida 30bb shove ning endal sellise 6-8 blindi lisaks saamine on tegelikult vägagi väärtuslik  30bb stäkiga. Liiga loose 3bettija vastu võib päris julge triggerhäppi kauboi ka olla, mõne vastu on isegi enamus avamisrange’ist shovemine positiivse ootusega sellises kohas. Eks aeg-ajalt jooksed ka parimatesse kätesse, aga olgu nii!

Samuti kui on vähegi okei reg avamas varajaselt või keskmiselt positsioonilt sellist vähemalt 19-22% range’i, kuhu kuulub siis ka KTo, A3s, Q9s, J9s tüüpi käsi, siis näiteks BB pealt eriti kui ise veidi nitisem oldud eriti 3bettimisega, kannatab ka 20BB kandis sellist K6-K8s, JTs, QTs, A6-A8s tüüpi käsi shoveda lisaks AQ+, enamus paaride range’ile! Blokid nende calling range’i, ATo pigem panevad maha, KQo-KTs kindlasti, saad paljud domineerivad käed maha! Ja samas callid BB’lt AJs, ATs, mis on ka positiivse ootusega shoved, aga suurt osa vastase ässadest domineerib! Selline lüke peab sellise veidi loosemapoolse ja võib-olla suurema stäkiga vastase vastu ikka olema, kui pigem avab sinna 15% kanti ehk KJo, A3s, J9s foldib ära preflop, neid ei ava, siis läheb shovemisrange palju kitsamaks ja ongi selline AQ+, AJs, 66+ suurusjärgus. Ka kui on neil näiteks 1-2 calli, siis JTs, K9s blindidelt on järjest parem shove 20-30 blindi vahemikus, võita rohkem, mitmed domineerivad käed saad maha, blokid osaliselt callimisrange’i, positsiooni eelise puudumine kaob ära ja toimib küllaltki okeilt ka callimisrange’i vastu. Niimoodi näiteks kui varajase positsiooni avajal on ka AQo ja veel suur stäkk keskel lihtsalt callinud, siis ka AQ eri mastist on piiripealne, riskida isegi kogu suure stäkiga, eriti kui vastane arvab endal olulist oskuse eelist olemas olevat ja piiripealse flipi võib ka tegemata jätta. Eks peab siis arvestama ka callijatega, nitisemate vastu nitisemalt, aga kui vähegi top range’i ikka ära 3betivad (nt pole kergelt shovejaid taga), siis seda paremaks selline laiemapoolselt 3betshovemine läheb sellise 16-30bb kandis!

Eks need lükked on enamuse turnaprode arsenalis täiesti olemas ja mul pole sugugi kahju mul niimoodi aidata meil hobimängijatel järgi jõuda. Ise olin ka paljudes neist kohtades liiga ettevaatlik, näiteks suurelt blindilt lihtsalt callisin pigem mitmed sellised positiivse ootusega All In lükked lihtsalt, aga neid on raske tõesti positsioonist väljas tihti ka domineerivate käte vastu hästi mängida, tihti peab surve all foldima.

Laivis igatahes põnevad ajad ja festivalid tulemas lähiajal ja ka veidi pikemas vaates. Huvi korral täitsa tasub veidi aega panna enda oskuste lihvimisse.

3 Replies to “Eesti meistrivõistlused, Kings, pokkeriõpe”

 • R says:

  See 2% tiimivõistlustele minev jutt täiesti õige. Isiklikult väga häirib selline asi ja üldiselt jätan põhimõtteliselt sellised turnad mängimata. Mitte et see 2% nüüd mingi metsik summa oleks ja vaevalt minusugused palju, aga ise rohkem nagunii PLO ja cashi mängija ja turnad rohkem meelelahtus.

  Vahest oleks lihsalt fun selliste fesitvalide raames mõni turna mängida, aga kui mingi osa läheb lihtsalt “lampi” tiimide tasku siis vahet pole, võin ka oma cashi edasi toksida. (lisaks veel 4% staff fee mis on ka nii ja naa)

  Tegelikult isegi EMV jätnud lihtsalt mängimata kuna peab liikmemaksu maksma. Saan aru kui mängiks terve kava või muudel ETPF asjadel aasta lõikes, aga lihtsalt 1-2 turna pärast mingi 20 eur lisatasu maksta tundub põhimõtteliselt vale.

 • Madis Müür says:

  Tiimiturna 2% motiveerib ka väga häid rege mängima võimalikult palju. Rannod, Alekseid, Oskarid jnejne kõik crusherid mängivad ka €250seid, võib-olla isegi 150seid. Ilma selleta nad neil päevadel mängiks online’is.

  Ilmselgelt neil on pointi neid mängida, sest see tiimika lisa auhind festari peale on üle 20k kokku. Realistlikult top 10 elukutseliste volliandjat tiimi konkureerivad neile ja nii on sellist €4-8k kava festaril tehes lisa EV suurusjärgus €500-1k per nägu (20k+ / 10 tiimi / 4 mängijat tiimis). Sisuliselt 10-20% lisa ROId elukutselistele.

  Nii et mõne mängu mängiva hobimängija vaatest on lisaks väga kõrgele rakele siis ka oluliselt raskem field kui laivis sellisel sisseostu tasemel muidu oleks. Mängud olidki väga rasked, alguses võib-olla heal juhul 1 semiok pullimees lauas, paar keskpärast nitti, aga ülejäänud kõik asjalikud.

  Nüüd 16-18% rake × 9 mängijat lauas ehk ligi 1,5 sisseostu per laud läinud ja raskete regudega mäng, lihtsaid kohti pole. Kui pole ise lauas top 1-2 reg, siis võimatu plussi jääda pikas perspektiivis (mis on ka ok, võib ka meelelahutuse, atmosfääri, proovilepaneku jne põhjustel mängida. Aga minusugusel ka väikse kasumilootusega mängijal pole mõtet nii doonor eriti olla.)

  Tegin siin esimesel päeval 250sel 2 bulletit ja 350sel teises päevas, aga rohkem üle 150 sisseostuga turnasid ei mängi. Ainult mein, kuhu satikalt sain.

 • R says:

  Jah täpselt, selline regide lisa motiveerimine ja winrate boostimine ongi minu arust kohutav. Nagu varem kirjutasid, parem tehku selle raha eest mingi suvaline loosimine / tasuta joogid või mis iganes. Kui aga turna nime all on kirjas et 2% maksad teistele mängijatele selle eest et ühel turnal osaled siis ikka päris jabur.

  Tegelikult väga sarnane asi ka GGpoker cashi leaderboardides. Minule isiklikult okei kui välja arvata, et see sunnib terve päeva mängima, aga kõik kes paar tundi mängivad maksavad sisuliselt leaderboardi kinni. Lisaks ei ole mingit mõtet ka endal lihtsalt 2h mängida GGs ja selle asemel mängin juba kuskil mujal kui on aega ainult lühemateks sessideks.
  Kokkuvõttes sellist lühiajalist volume boostivad asjad on reeglina minu arust üldse halvad ja lõpuks kasulikult ainult väiksele grupile, mille maksavad kinni kõik teised.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid
5.0 hinnang
Betsafe: 100 tasuta spinni või €100 tasuta panus
4.8 hinnang
ProntoBet: 200% kuni €1000 boonus + cashback