Mystery Bounty turniiride strateegia EMV Rahvaturniiri näitel

Esileht » Mystery Bounty turniiride strateegia EMV Rahvaturniiri näitel

Plaanin Eesti Meistrivõistluste Rahvaturniiri mängida ka mitme bulletiga ja kuna pole eriti mystery bounty turniire mänginud, siis igaks juhuks ostsin Mystery bounty teemalise raamatu “Mystery Bounty Poker Strategy” autoritelt Dara O’Kearney ja Barry Carter. Elukutselistele, kes formaati rohkem süvenenud on, vaevalt seal midagi palju uut on, aga enamusele minusugustele hobimängijatele, kes võib-olla paar korda formaadiga kokku puutunud on, siis õppetunde on päris palju. Mystery bounti formaat on täiesti teine elukas võrreldes tavaturniiridega! Kirjutangi siin selle raamatu õppetunde, mis siis rohkem hobimängijale suunatud, netis nende biitimiseks kindlasti jääb väheks sellest, aga asjaliku sissevaate vast annab ikka.

Boonus:
€500 eest boonuseid
Tervitusboonus
* Ainult uutele klientidele.

Kiirelt enne Rahvaturniiri formaadist ja erinevustest varasema aastaga. Eesti meistrivõistluste Rahvaturniir on käesolevaks aastaks saanud tõsise upgrade’i. Rohkem avapäevi ja võimalusi edasi saada teeb sellest tõenäoliselt kõige suurema auhinnafondiga festivali meistrikatel. Varasemaks puuduseks on olnud olematu mänguruum ja väga turbo formaat, aga seekord on ka see mure paranenud, 30 minutiliste levelitega on isegi Pärnust väikseima stäkiga edasi pääsenud mängijal üle 35bb, suurimal üle 100. Mystery bounty põnev formaat võiks olla paeluv küll paljudele. Ise kavatsen panna nii palju bulleteid kui vaja eesmärgiga teise päeva saada okei stäkiga, et olla valmis bountisid korjama. Kindlasti parima valuega turniir meistrikatel.

Mõned uuendused siis rahvaturniiri puhul ETPFi lehelt:

 • Teisel päeval 30 min levelid,
 • sügavam struktuur, näiteks Pärnu eelvoorust saadi edasi ca 35, 44 ja 105BB stäkkidega, mäng jätkub 2000-4000 blindidega 2. päeval.
 • Osaleda saab nii paljudel avapäevadel kui soovid
 • Mystery boutny formaat

Selgelt on mõtet proovida teise päeva saada hea stäkiga mitmel põhjusel: 1) korralik auhinnafond ja esikoht tulemas, suurem kui varem 2) lõbus ja fun turniir, 3) lihtsaima tasemega turniir ja 4) väga okei mänguruumiga struktuur seekord ja 5) üks tähtsamaid, et olla valmis hea stäkiga pearahasid korjama ja kaugele jõuda. See on bounty turniiridel väga oluline tegelikult! Hea võimalus väikse sisseostuga korralikule auhinnafondile mängida.

Teine päev algab niisiis 2k-4k levelitega, ehk ka 2x algstäkiga ehk 60k stäkiga oleks teises päevas ikkagi 15 blindi.

Arvestades praeguse masu tingimustes näiteks 350-500 unikaalse mängijaga võiks auhinnafondi ikkagi üle 1000 sisenemise seekord koguneda. Eelmisel aastal oli auhinnafondis rahvakal €38k ja põhiturniiril 78k, arvatavasti põhiturniir tuleb pisut väiksem seekord, rahvakas oluliselt suurem.

Mystery Bounty strateegia:

Turniir algab ja kestab kuni bounty faasi alguseni ehk teise päevani küllaltki nagu tavaline turniir ja sellest osast siin kontekstis pole mõtet lisaks kirjutada, keskenduks erinevustele tavaturniiride ja ka progressiivse pearaha turniiridega võrreldes. Piiratuma eelarve ja ühe sisenemisega mängides võib ka väikse stäkiga proovida teise päeva ehk rahadesse jõuda, mincash kätte saada.

Kindlasti tasub aga proovida stäkk üles saada, et olla valmis pearahasid korjama. Nimelt bounty auhinnafond on üldiselt 30% (EPTdel) kuni 50% (WSOPil) auhinnafondist, mis lihtsustatud näite 100 mängija ja 12% mängijatest rahadesse jõudmise puhul tähendab esimesel juhul kui €25 läheb auhinnafondi ikkagi 100 x €25 = €2500/12 = €208 keskmist pearaha ja €15 rake järgse ehk ca €40 puhul €40 x 100 / 12 = €333 keskmist pearaha. Rahvaturniiril algavad pearahad alles rahadesse jõudmisel ja oodatavalt jõuab ligi 12% mängijatest rahadesse, võrdluseks näiteks EPTdel hakkavad rahakohad teisel päeval, mil järel on ligi 30% mängijatest ja on niimoodi proportsionaalselt väiksemad suhtena sisseostu, aga hakkavad juba varem ja ainult pisut väiksemalt mõjutama. WSOPil tihti aga isegi veel hiljem, et nad saaks ka $1m elu muutvat pearaha välja anda.

Keskmine pearaha ongi pikalt kõige tähtsam näitaja enne finaallauda ja muudab mängu täielikult, sest mängija välja võtmise eest saad oluliselt suurema auhinna kui pigem kõigi rahahüpete eest kokku enne ca 20. rahakohta. Väga tasub proovida pearahasid saada! Alles finaallaua eel ca viimase 2-3 laua jooksul hakkab pearaha osakaal otsustes langema.

Pearahad reaalsuses jaotuvad muidugi teisiti, mitte keskmiselt. Korraldajad on välja hõiganud suurima ehk €5000 pearaha, suur enamus on miinimum pearahad ehk tõenäoliselt siis praegusel juhul €100. Juhuslik näide, millega numbrid ligikaudu kokku jookseks lihtsustatult 30% ehk €25 pearahafondi mineku ja 500 sisenemise (bulleti, entry, heal lapsel mitu nime), 12% rahades ehk 60 pearaha väljamakse korral, kokku €12500 pearaha fondi korral:

1x €5000

1x €2000

1x €1000

2x €500

2x €250

52x €100

Küllaltki juhuslik näide, aga üldiselt sarnaselt läheb pearahade jaotus ka raamatus toodud näidetes, suur enamus pearahasid on üldiselt miinimum pearahad. Võib-olla on väikseim €50, et oleks rohkem vahepealseid suuruseid. Loeb aga ikkagi keskmine pearaha väärtus pikas perspektiivis. Ja niimoodi see keskmine pearaha ka jooksvalt mängu käigus muutub sõltuvalt kas suurim(ad) on läinud välja või on väiksemad. Tähelepanelikud mängijad pigem jälgivad ka ise jooksvalt keskmise pearaha muutust ja muudavad range’sid vastavalt.

Pot oddside arvutamine muutub kardinaalselt. Nimelt ka sellise €208 keskmise pearaha puhul moodustab see 208% sisseostust, auhinnafondi minevast €85’st aga lausa 245%! See tähendab, et 30k algstäkiga võrreldes on €208 keskmine bounty väärt 30 000 x 2,45 = 73 500 chippi! Näiteks kui keskelt shoveb 100k stäkk 5k-10k levelil, siis suurel blindil on üldiselt vaja callimiseks 90k / 210k (2x 100k + 10k ante) ehk 42,8% equityt, siis nüüd on vaja 90k / 283,5k =  31,7% ehk ka enamus väikseid suited rääbiseid võib selles kohas +ev call olla. Sama kehtib ka postflop. Raamatus ongi toodud palju näiteid, kuidas väikse stäki shovemise järel läheb päris hulluks mitmekesi all inideks, sest suurel stäkil tasub callida ka väikeste suited (semi)connectoritega keskelt lootusega ühte või mitut bountyt saada, keskmistel stäkkidel siis pointi ka igasuguseid mastist kõrgeid kaarte shoveda jnejne. Väga pealtnäha gämboliks läheb, aga oma loogika on selles täiesti olemas. See formaat sobib selgelt hästi gämblimishuvilisele mängijale, aga ka tihkemal mängijal tekib nii käsi oodates väga häid võimalusi, kui vähegi julgeb mitmekesi näiteks AJ ära callida, mis tavaturniiril võib samas kohas lihtne standard fold olla.

Kiired Mystery bounty põhimõtted:

Tasub saada suur stäkk, teisi katta, survestada.

Mängida väikse stäkiga nitisemalt-otsekohesemalt-kiiremalt kui teised katavad, samas saad sügavamalt shoveda enne floppi häid käsi näiteks A8s+ ATo+, KJs+, 66+ keskelt ka 15BB juurest. Peale floppi otsekoheselt ja kiirelt väärtuse peale raisedes-shovedes, saad loose calle (kui vastased kohanevad õigesti).

Bounty faasi alguses mängivad bountid kõige suuremat rolli, hiljem järjest vähem, eriti kui suurim on ära läinud.

Suure pearaha efekt. Kuni see on mängus, on keskmine pearaha kõrge, eriti alguses. Aga päris hulluda ka ei tasu, eriti postflop ja finaallaua lähenedes.

Hiline regamine napilt enne lõppu muutub rohkem +ev’ks, eriti kui alguse sügavamas faasis eelist vähem. Palju olulisem on see küll EPT formaadis, kus saab (sai?) veel teise päeva alguses regada otse bounty faasi alguses, niimoodi light calle ja kergemalt üles saades.

50-50 bounty fondi korral tuleb mängida loosemalt kui 70-30 korral (30% bounty fondi), siis keskmine pearaha veelgi suurem vs sisseost.

Pearaha saamise korral pigem pausil sellel pausil järel käia loosirattas, pole mõtet lauast ära joosta ja järgmise pearaha saamise võimalust maha magada. Ja absoluutselt ei muutu tõenäosus suurimat pearaha saada kas jooksed esimesena või jätad enda saadud pearahade korjamine pausile või viimaseks!

Jälgi keskmise bounty suurust! ei loe väikseim, ei loe suurim pearaha, loeb keskmine. Jälgi kas on läinud välja väikseid või suuri rohkem. Selle pealt saab kasvõi lihtsustatult arvutada, kui palju see mõjutab otsuseid. Konkreetses ülaltoodud näites kui suurim €5000 bounty ära läheb esimesena, kukub kohe bounty auhinnafond €12,5k pealt €7,5k peale ja keskmine bounty €208 pealt 7500/59 (järelejäänud mämngijat) = €127 peale. Keskmise stäki kasvamisega ja finaallaua lähenemisega väheneb bounty olulisus, ülaltoodud näites siis 200k keskmise stäki korral (ligikaudne rahadesse jõudmisel) on see lisa 73k chipi jagu equityt (nb, ka muutuv suurus!) olulisem kui hiljem 600k keskmise stäki puhul.

Suuremaid vigu pidi olema siiski liiga laialt gämblimine bountyde nimel.

Postflop survestamiseks suure stäkina keskmise vastu tihti alustatakse suuremalt panustamist, isegi overbetiga, mille järel lihtsam vastast All in riveriks suruda.

Raamatus on ka palju näiteid, kuidas avamisrange’id bounty formaadis on keskmiste ja suurte stäkkidega laiemad üleüldiselt (erandina suurima stäki BB vastu ja tõenäoliselt reaalses mängus kui selline aktiivsem asjalik suure stäkiga tegelane näiteks CO ja buttonil on ja sealt palju survet avaldab), väikestel  kitsamad, shovede callimised keskmiste-suurte stäkkidena on väga palju laiemad,  pisike stäkiga BB korral läheb madinaks, tohutu stäkk saab väga laialt gämblida ja peabki. Palju loosem gämbol bountyde alguses kui PKO turniirid, hiljem jälle PKOdel on bounty olulisem, sest suhtena rahahüppesse hoiab suurust ligikaudu. Üks stiilinäide, kui tilluke stäkk shoveb ja keskmine stäkk shoveb üle juhul kui keskmine bounty on ligi 150% sisseostust (EMV’l tuleb selgelt kõrgem), millega siis veel 2 pearaha saamiseks omakorda üle shoveda erinevate stäkisügavuste juures:

Screenshot raamatust “Mystery Bounty Poker Strategy”

Siin pisikesel stäkil on õige pisut kitsam shovemisrange kui muidu, aga järgnevatel on oluliselt laiem kui tavaturniiridel. MP juba isoleerimiseks shoveb laiemalt, aga edasi läheks päris hullumaja lahti. Tavaturniiril iga shove järel lähevad range’id järjest oluliselt kitsamaks, siis Mystery bounty turniiridel järjest laiemaks! Samuti väiksema stäkiga shovetakse vähem kui sellisega, millega rohkemaid katad. Nagu näha HJ positsioonis mängijal on (eeldusega, et ta on võrdne stäkk MPga ehk võtaks 2 bountyt võidu korral) positiivse ootusega shoveda isegi 53s! Päris ulme. Enamuses siiski pigem head ässad, kuningad ja keskmised suited-connectorid suuresti ka ootusega, et CO positsioonil suur stäkk callib üle igasuguste rääbistega, millest ta enamuses ees on. CO positsioonil suurel stäkil on +EV callida veel laiemalt madalate suited semiconnectoritega kuna vabad kaardid tihti ja lootuses, et callitakse omakorda igasuguste Äss kõrgete ja suited broadwaydega üle tagant (realistlik ootus, ka omaha mängijale tuttav värk). Suure stäkiga, isegi keskmise stäkiga kõiki eelnevaid shovesid kattes võib callimisrange isegi päris ANY 2’le läheneda 3 või enama shove korral osadel ekstreemsetel juhtudel.

Ei ole kindlasti mõtet siin neid range’sid konkreetselt meelde jätta, täpselt sarnased seisud ei kordu pea kunagi, pigem loogikast proovida aru saada. Korralik gämbol ja tillukeste stäkkide olemasolul tasub sisse raiseda/limpida päris laialt. Ega kõike ei annagi kuidagi meelde jätta ja ära lahendada ja reaalselt ise ka ei calliks vist ka 2x keskmise stäkiga päris suited rääbistega. See raamat on igatahes vägagi okei sissejuhatuseks, näitab ära mis suunas kuidas erinevad muutujad otsuseid mõjutavad. Eks formaadile spetsialiseeruvad elukutselised lähevad veel oluliselt rohkem süvitsi.

 

müstiline bounty pildile jäädvustatud. Ja kui välja kukud, siis pigem tildi maandamiseks võta Snickers!

2 Replies to “Mystery Bounty turniiride strateegia EMV Rahvaturniiri näitel”

 • Madis Müür says:

  Tõenäoliselt USA eeskujul ka siinkandis lähevad mystery bountid rohkem käima, sest võrdustavad oluliselt mänguseisu. Kui tavaturniiridel top 3 kohtade saamine riisub koore, siis Mystery bounty turniiridel bounty faasis on juba varem arvestatav osa auhinnafondist mängus, kõigil sh ka hobimängijatel võrdsem võimalus edust osa saada, suuri võite saada. Gämblimismoment on ka vägagi reaalne, mis vast aitab veelgi huvi tõsta formaadi vastu, saab laiema kätevalikuga positiivse ootusega otsuseid vastu võtta. Rekside eelised väiksemad.

  EMV rahvaka kontekstis võib-olla küsitav on ainult võimaluse puudumine tillukest stäkki tühistada. Sellise formaadiga on selgelt motivatsiooni suure stäkiga edasi saada. Peabki vähemalt esimestel avapäevadel selles mõttes ettevaatlik olema siis seekord.

 • Madis Müür says:

  Ja siin ka link raamatule Amazonis: https://www.amazon.com/Mystery-Bounty-Poker-Strategy-Solved/dp/1739420306/

  Ise ostsin Kindle’i versiooni $11ga, kiirelt käes ka sai kohe lugeda. Päris hea lihtne lugemine oli kui oled vähegi range’idega tööd teinud, ilma on natuke ikka kohanemist ja nuputamist, aga seda rohkem õppimisrõõmu. Tavaraamatut 250lk küll 4-5 tunniga läbi ei töötaks, aga see läks päris kiirelt. Kui keegi tahab näiteks €500-1k eest mystery bountysid mängida aastas, siis täitsa võib kaaluda see $11 investeering ja mõni h ajakulu sisse panna, enda mängu arendamine on päris äge, jälle põnevust juures.

  Siin ka autorid tutvustavad raamatut videoformaadis 23 min videos: https://www.youtube.com/watch?v=mkTUbW250hA

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Populaarsed Eesti kasiinod
5.0 hinnang
ReSpin: €300 pärisraha boonus
5.0 hinnang
Jalla Casino: Võta 100 tasuta spinni
4.3 hinnang
Hillo: Boonus hetkel puudub
5.0 hinnang
X3000: 100% kuni €100 boonus + tasuta spinnid
5.0 hinnang
Betsafe: 100 tasuta spinni või €100 tasuta panus
4.8 hinnang
ProntoBet: 200% kuni €1000 boonus + cashback