Kuidas ma äärepealt oleksin võitnud.
Proovisin ka selle pokkeriasja ära. 600 € eest sain 40 000 žetooni ja neli tundi mängurõõmu. Eestlastel on ju vana ütlus, et mida külvad, seda lõikad. Olemasoleva info põhjal julgen väita, et juudid on lisaks eesnahkadele külvanud ka kolmikuid, sest mu kuulsusetu turniirielu leidis lõpu, kui ühe Iisraeli härrasmehe kolmepaar flopis lisa sai ja mu ässad ära kustutas. Tavaliselt toimetavad Maltal suured grupid Iisraeli pokkerimängijaid, aga Palestiina konflikt on nende reisihuvi ilmselt pisut vähendanud.
Kuna endal mängimine väga hästi välja ei tulnud, palkasin tulemuspalgaga turniiridel osalema Kaidari, Naxeri ja Svenza. Kaidar ja krediidireitinguga maadlev Svenza tõid tublisti suuremad ja väiksemad rahad koju ära. Naxeri osas on ainus positiivne asjaolu see, et tal ikka päevatöö ka olemas on.
Soomlane on soomlasele põder.
Öeldakse ka, et eestlane on eestlasele hunt, aga nagu turniirilauas selgus, siis soomlane võib olla soomlasele põder. Nimelt sattusid mul lauas kõrvuti istuma kaks Soome härrat. Alguses olid nad kenasti sõbralikud ja said isegi diilerilt riielda, kuna rääkisid soome keeles – teadupoolest tohib lauas rääkida ainult seda keelt, millest vähemalt diiler aru saab. Sõprus sai aga läbi siis, kui üks põhjanaaber purustas samaaegselt teise kuningate paari marginaalse stardikäega ja ajas ümber ka tema põrandale asetatud õlle. Naiste genitaalid said päris mitu korda mainitud ja pahur kannataja läks uute mängude ja joogi otsingule.
Mängunäljas rahvahordid tunglevad kasiinode uste taga.
Mängima pääseda pole sel korral Maltal kuigi lihtne. Battle of Malta festivalil jäeti ära suur hulk kõrvalturniire. Kui Kings of Tallinna taoline festival tühistab turniire, sest piisavalt soomlasi pole kohale tulnud ja Eesti pokkerikommuuni kõnetada ei viitsita, siis siin on erakordselt suure huvi tõttu probleem hoopis selles, et ei jätku kõrvalturniiridele pokkerilaudu, diilereid ega isegi žetoone. Kuuldavasti anti mõnel juhul suuremate nominaalide asemel paberil tõendeid. Portomaso kasiinos polnud olukord parem – ootenimekirjad ulatusid mõnel turniiril 250 mängijani ja vähe sellest, järjekorrad olid ka käshilaudade, slotimasinate ja ruletilaudade taga. Kasiinode jaoks muidugi positiivsed probleemid, aga palju raha jäi üles korjamata.
Pidude uus tase
Traditsiooniliselt korraldavad festivalid mängijatele ka pidusid. Battle of Malta standard on seni olnud, et randa tekitatakse territoorium, kus kupongi alusel antakse paar kokteili ja kohalik show-grupp teeb keskpärase etteaste. Sel korral oli asjale lähenetud positiivsemalt – pidu toimus bowlingusaalis, kus toimusid meeskondlikud mõõduvõtud, avatud baarist voolasid joogid piiramatult ja ükski kileda häälega daam ei laulnud kurbi laule.
Cisk on vedelik, mida siin saarel rohkem kulub kui vett. Homme lähme vaatame õlletehasesse, kuidas seda valmistatakse.
Loe Malta reisikirja 1. päeva postitust
Loe Malta reisikirja 2. päeva postitust
Loe Malta reisikirja 3. päeva postitust