Bratislava ja selle naabrid
Bratislava asukoht on strateegiliselt suurepärane, võimaldades ühe päevaga ära külastada ka naaberriigi Ungari. Franke, festivali peakorraldaja ja VIP-lahenduste meister, oli organiseerinud The Festivali erikülalistele lõunasöögi Ungari piiriasulas, mille nime ma ei mäleta, ju ta mingi Kögösh Mögosh oli. Plaani järgi pidi buss hotelli ette jõudma kell 10.45 ja meid poole tunniga üle piiri viima. Reaalsuses saabus buss aga tunnikese hiljem. Franke esitas väheusutava loo, kuidas tema ei olnud see, kes kogemata tund aega hiljem bussi tellis – süüdi olla olnud hoopis sisse maganud bussijuht.
Rubiku kuubik ja guljašš: Ungari maine kaitsjad
Orbani poolt kõvasti löögi alla sattunud Ungari mainet päästavad ainult kaks asja: Rubiku kuubik ja guljašš. Rubiku kuubikut mul kahjuks kaasa osta ei õnnestunud, sest meid viidi otse söögikohta ja poodidesse ei sattunud. Küll aga maitsesin nende guljašši, mis oli suurepärane – loomalihaga punane leem, milles hõljusid pisikesed klimbid. Söögikoha omanikud paistsid ise samal arvamusel olevat, sest pearoaks pakuti täpselt samu koostisosi, ainult vähem vedelal kujul. Kolmandast käigust loobusin seetõttu ettevaatlikult kartes, et kokk valmistab mulle magustoiduks suure pettumuse ja otsustasin selle asemel mõne õlle kasuks.
Pusa ja Ojasoo Toivo seiklusrikkad elud
Kuna tegemist oli pokkerireisiga, siis loomulikult võtsin osa ka Black Jacki turniirist, mis minu jaoks kuulsusetult lõppes. Samas eelnevates peatükkides mainitud Pusa ehk Kakahirmutis hirmutas endale teise koha! Tema öised seiklused Bratislava tänavatel väärivad aga ilmselt omaette peatükki või raamatut. Igal hommikul saabus ta värskete lugudega, mis hõlmasid ohtralt alkoholi, striptiisiklubisid, ohtlikke kurikaelu ja nappe, aga kangelaslikke pääsemisi. Suht sama ärevat olukorda kirjeldas ka Ojasoo Toivo, kes sattus oma toa koristajaga ootamatult silmitsi, kui käis päevasel ajal hotellis sokke vahetamas. Toivo nimelt soovib alati sellist kohtumist vältida, sest ta ei talu seda nii tühja ja samas hukkamõistvat pilku koristaja silmis, kes on värskelt pidanud potti küürima.
Jõuluturud: Bratislava ja Viin
Jõuluaeg tõi Bratislava peatänavatele ligi 100 päkapikumajakest, kus müüdi hõõgveini, lisaks paar putkat, kus olid suupisted ja mõningad suveniirid. Suveniiridega on Slovakkias siiski keeruline. Näiteks Slovakkia lipu värvides villane müts, mille Art ostis, võib Eestis tekitada Putinoidi kahtlusi, kuna lipu värvid on ju samad. Kui Bratislava turg keskendus hõõgveinile, siis Viini jõuluturgudel, mida tagasiteel külastasin, olid esindatud puidust suveniirid, kringlid ja kiirtoit. Lumega ja õhtuhämaruses oleksid mõlemad turud kindlasti kaunid, kuid päise päeva ajal ning musta maaga jäid vineerist kioskid pigem keskpärasteks. Huvitava kokkusattumusena panin tähele, et nendes mõlemas riigis kannavad paljud ajaloost tuntud inimesed millegipärast tänavate nimesid.
Pokkerireisi kokkuvõte
Tundub, et Vladimir “Gambledore” Korzinin on kogu eestlastele mõeldud õnne ära kasutanud. Peale ühe kõrvalturniiri keskmise koha paistis silma vaid Rootsi päritolu Franke, kes mängis Eesti lipu all ja võitis highroller Omaha turniiri, teenides 14 000 eurot. Rasketel aegadel kirjutame selle siiski eestlaste võitude arvele.
Huvitava kokkusattumusena selgus, et kaks Win TV vaatajat, kes kampaaniaga Bratislava reisipaketid võitsid, tegid oma elu esimese lennureisi. Maanus Mippel sai topelt elamuse, kuna lendas sihtkohta ja tagasi, samas kui Art saabus Bratislavasse 30-tunnise maismaarännaku järel ning sai lennunduse kogemuse tagasiteel. Nii saab selle reisiloo siiski lõpetada positiivses võtmes!
Loe lisaks: